Górnik zaprezentował się kibicom

Prezentacja Górnika Zabrze była głównym punktem pikniku rodzinnego na Kąpielisku Leśnym w Zabrzu Maciejowie.
Piłkarze Górnika zaprezentowali się formacjami, począwszy od bramkarzy, przez obrońców, pomocników, na napastnikach kończąc. Przy wejściu na scenę towarzyszyły im hostessy w strojach "Totolotka", nowego partnera Górnika. Kibicom pokazało się w sumie 29 piłkarzy. Kto został najgłośniej powitany? To nie zmienia się od kilku lat. Adam Danch jest kapitanem drużyny i jako jedyny z Mariuszem Magierą pamięta czasy jeszcze sprzed związania się klubu z firmą Allianz, a był to 2007 rok. - Sporo tych prezentacji już za mną i zawsze latem optymizm wiąże się z pewną niewiadomą. Z drugiej strony dawno nie było u nas takiej sytuacji, że większość piłkarzy pierwszej jedenastki zostało. W zasadzie odeszli tylko Paweł Olkowski i "Prezes", a kilku fajnych piłkarzy się pojawiło - przyznaje Danch. Magiera też zebrał sporo braw. To jeden z większych pechowców ligi. Z krótką przerwą nie gra w niej od dwóch lat. Wczoraj o kulach wyszedł na scenę Bartosz Iwan. W środę przejdzie on zabieg kontuzjowanej piątej kości śródstopia. Od piłki odpocznie około 2 miesiące.
- Jesteśmy dobrze przygotowani do sezonu - zapewniał dyrektor sportowy Górnika Robert Warzycha. A prezes Zbigniew Waśkiewicz prosił fanów: - Wspierajcie nas, przychodźcie na mecze i myślcie o nas ciepło. Ja ze swej strony deklaruję, że zrobimy wszystko, aby zapewnić drużynie, jak najlepsze warunki do pracy. Myślę, że mamy solidną kadrę i kilka klubów w lidze chciałoby mieć takich piłkarzy.
Po zakończeniu prezentacji zawodnicy rozdawali autografy i pozowali do wspólnych zdjęć z kibicami. W poniedziałek zainaugurują sezon meczem z Cracovią.

źródło: Gazeta Wyborcza / SportRedakcja www.Gornik.Zabrze.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, itp.

Copyright © 2001-2020 Górnik Zabrze On-Line - serwis nieoficjalny. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
[zalecane przeglądarki: Mozilla Firefox, Google Chrome, Opera] online