Dominik Sadzawicki piłkarzem Górnika

Dominik Sadzawicki został nowym piłkarzem Górnika. Z klubem związał się trzyletnią umową.
20-letni obrońca przez ostatnie półtora roku grał w GKS-ie Katowice. W minionym sezonie wystąpił w dziesięciu meczach I ligi.
- Skoro zagrał u nas przeciwko Katowicom, to chyba z powrotem go nie przyjmą - żartował w sobotę Robert Warzycha podczas sparingu zabrzan z GKS. 
Sytuacja jest o tyle dziwna, że klub ekstraklasy sięgnął po piłkarza, który nie miał miejsca w zespole niższej klasy. - Tak czasami bywa, że jednemu trenerowi ktoś podoba się bardziej, a drugiemu mniej. Skoro dostał szansę w klubie ekstraklasy, to nie możemy mu zamykać drogi - mówi Kazimierz Moskal, trener Katowic, który raczej na Sadzawickiego nie stawiał.
Tymczasem w Zabrzu mówią: - Naszym zdaniem to materiał na bardzo dobrego prawego obrońcę. Wiążemy się z nim na trzy lata - to opinia Zbigniewa Waśkiewicza, prezesa Górnika.
Kto ma rację? Szybko się o tym chyba nie przekonamy, bowiem trudno przypuszczać, by 20-letni obrońca szybko wywalczył miejsce w jedenastce zabrzan. Tym bardziej, że Górnik przechodzi na grę trójką środkowych obrońców. Co ciekawe, ojciec piłkarza - Krzysztof Sadzawicki - też grał w Zabrzu, ale w Gwarku. Z tego klubu wyjechał jednak do Olimpii Poznań.

źródło: gornikzabrze.pl / SportRedakcja www.Gornik.Zabrze.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, itp.

Copyright © 2001-2020 Górnik Zabrze On-Line - serwis nieoficjalny. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
[zalecane przeglądarki: Mozilla Firefox, Google Chrome, Opera] online