Magiera, Augustyn i Nowak wrócili do gry

Po sparingu z GKS-em Tychy górnicy rozegrali grę wewnętrzną w wymiarze czasowym 45 minut, która zakończyła się zwycięstwem zespołu "czarnych" nad "czerwonymi" 2:1. Dwie bramki dla "czarnych" zdobył Szymon Sobczak, dla "czerwonych" z rzutu karnego trafił Szymon Skrzypczak.
Górnicy rozegrali grę wewnętrzną w związku z brakiem sparingpartnera. Nie udało się doprowadzić bowiem do zapowiadanego meczu z Energetykiem ROW Rybnik.
W grze wewnętrznej na boisku pojawili się Mariusz Magiera i Konrad Nowak. Dla Magiery był to powrót na boisku po 14 miesiącach przerwy spowodowanej problemami zdrowotnymi. Niewiele krócej na powrót na boisko czekał również Konrad Nowak, który ostatni swój występ ligowy zaliczył w lipcu ubiegłego roku. Przez ten czas zmagał się z problemami z dużym palcem u nogi. Przeszedł również operacją przepukliny sportowej. 19-letni pomocnik zagrał 25 minut w gierce wewnętrznej.
Natomiast od pierwszej do 63 minuty w sparingu z GKS-em Tychy zagrał z kolei Błażej Augustyn. 26-letni defensor, jak pamiętamy zagrał w podstawowym składzie w pierwszym wiosennym meczu ligowym z Zagłębiem w Lubinie, ale po kilkunastu minutach opuścił boisko z powodu kontuzji. Wiosną przeszedł operację zespolenia kości piętowej.

Skład "czarnych": Kasprzik - Sadzawicki, Kopacz, Szeweluchin, Małkowski - Sobczak (20. Dudziński), Barbus, Drewniak, Wrzesień (35. Cupriak) - Łuczak - Nwaogu.

Skład "czerwonych: Kuchta - Płonka, Bedronka, Słodowy, Magiera - Oziębała, Piasecki, Kurzawa, Król (20. Nowak) - Jeż - Skrzypczak.

źródło: gornikzabrze.pl