Forum
 

Górnik porozumiał się z Łukaszem Skorupskim

Górnik osiągnął porozumienie z Łukaszem Skorupskim - poinformował na Twitterze prezes Zbigniew Waśkiewicz. Były bramkarz zabrzan złożył wcześniej w PZPN pismo, w którym domagał się wypłacenia przez klub zaległych pieniędzy.
Prezes zabrzan zakomunikował, że spotkał się z prawnikiem, który koordynuje sprawy Łukasza Skorupskiego. Sprawa stanęła na tym, że został stworzony harmonogram spłat, który wkrótce zostanie podpisany. 

Sytuacja finansowa Górnika nie pozwala władzom klubu spać spokojnie. Na początku miesiąca rozpoczął się proces przyznawania licencji na grę w ekstraklasie w przyszłym sezonie. Sam prezes Zbigniew Waśkiewicz przyznaje, że nie ma pewności, że uda się uzyskać ją już w pierwszym terminie. Robi jednak wszystko, by wymagane pozwolenie otrzymać.

Od kilku tygodni działacze Górnika próbują dojść do porozumienia z wierzycielami. Udało się to m.in. w przypadku Adama Nawałki, któremu klub jest winny bardzo duże pieniądze. Na podobny krok nie chciał jednak zdecydować się Łukasz Skorupski. Co więcej, były bramkarz wysłał do PZPN pismo, w którym domaga się spłaty zaległości.

W oczywisty sposób, takie działanie mogło poważnie zaszkodzić Górnikowi w procesie licencyjnym. Kibice z Zabrza wywiesili więc w trakcie meczu ze Śląskiem transparent o treści "Ł. Skorupski zdrajca", a prezes Waśkiewicz nazwał jego postępowanie "trochę niepoważnym" i "burzącym całą koncepcję".

Początkowo bramkarz Romy nie chciał iść z klubem na żadne porozumienie, ale w ostatnich dniach sytuacja się zmieniła. Obie strony zasiadły do negocjacji i w czwartek Waśkiewicz poinformował o ich pomyślnym zakończeniu.

"Warunki porozumienia z Łukaszem Skorupskim uzgodnione. Podpis w przyszłym tygodniu. Dziękuję Panie Łukaszu!" - napisał na Twitterze prezes Górnika. Wygląda więc na to, że zabrzanie wykonali duży krok w kierunku otrzymania licencji na grę w ekstraklasie w przyszłym sezonie.

źródło: wp.plRedakcja www.Gornik.Zabrze.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, itp.

Copyright © 2001-2018 Górnik Zabrze On-Line - serwis nieoficjalny. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
[zalecane przeglądarki: Mozilla Firefox, Google Chrome, Opera] online