Forum
 

Górnik załatwia maskę dla Steinborsa

Pavels Steinbors powoli wraca do zdrowia po tym, jak złamał kość jarzmową. Łotewski bramkarz Górnika dla własnego bezpieczeństwa poprosił sztab szkoleniowy o pomoc w załatwieniu maski, w której będzie mógł trenować.
Zawodnik urazu doznał 22 lutego w spotkaniu z Legią Warszawa. Przy próbie piąstkowania zderzył się z obrońcą... Górnika Antonim Łukasiewiczem. Kilka dni po tym niefortunnym zdarzeniu Steinbors przeszedł operację zespolenia złamanej kości. Po kilku tygodniach odpoczynku i rehabilitacji bramkarz czuje się coraz lepiej i wraca do normalnych piłkarskich zajęć.
Wykonywanie ćwiczeń po urazie głowy jest jednak obarczone pewnym ryzykiem, wiec Łotysz, mając na uwadze swoje bezpieczeństwo i komfort podczas treningów, poprosił o załatwienie ochronnego kasku (jakiego używał np. Petr Cech z Chelsea) i maski. Dla Steinborsa to drugie rozwiązanie będzie właściwsze. – Kask nie chroniłby kości jarzmowej, więc to rozwiązanie nie wchodzi w grę. Maska byłaby lepsza i postaramy się sprowadzić ją z Niemiec – mówi Bartłomiej Spałek, fizjoterapeuta klubu z Zabrza. Być może sam zawodnik będzie musiał udać się do naszych zachodnich sąsiadów, aby wykonać odpowiedni odlew. Niemal pewne jest, że maska przydała się Łotyszowi tylko do treningów, gdyż w trakcie meczu mocno ograniczałaby pole widzenia bramkarza Górnika.
Obecnie sztab szkoleniowy zabrzan nie jest w stanie określić, kiedy Steinbors otrzyma ochronną maskę, a także ile jeszcze czasu golkiper potrzebuje, żeby móc wystąpić w meczu ekstraklasy. Do niedawna numerem jeden w bramce Górnika był Grzegorz Kasprzik, lecz nieoczekiwanie w ostatnim meczu z Cracovią między słupkami pojawił się Norbert Witkowski.

źródło: Przegląd SportowyRedakcja www.Gornik.Zabrze.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, itp.

Copyright © 2001-2018 Górnik Zabrze On-Line - serwis nieoficjalny. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
[zalecane przeglądarki: Mozilla Firefox, Google Chrome, Opera] online