Nowy prezes Górnika przyniesie szczęście?

Górnik coraz częściej musi patrzeć za swoje plecy. Przewaga nad zespołami, które walczą o awans do czołowej ósemki jest coraz mniejsza. Ósmy Zawisza - dzisiejszy rywal zabrzan - ma siedem punktów mniej.
Patrząc na pierwsze mecze za kadencji poprzednich prezesów, można byłoby być spokojnym o dzisiejsze spotkanie - czterech ostatnich sterników nie zaznało goryczy porażki w swoich "debiutach". 
Nowy prezes Górnika, Zbigniew Waśkiewicz, zdążył się spotkać z zawodnikami "Trójkolorowych" zanim ci wyruszyli w drogę na przedmeczowe zgrupowanie. - Było to krótkie spotkanie, bo akurat wyjeżdżali. Chciałem się przedstawić, żeby zobaczyli kim jestem. Zamieniliśmy kilka słów. Chcę się spotkać z piłkarzami w przyszłym tygodniu i porozmawiać o ich planach na przyszłość, sytuacji życiowej. Prosiłem o odrobinę zaufania, bo w 1-2 tygodnie nie może się zdarzyć coś nadzwyczajnego, jeśli chodzi o sprawy finansowe czy organizacyjne - opowiada nowy sternik zabrzan.
Oczywiście była też mowa o dzisiejszym boju. - Życzyłem im powodzenia w pojedynku z Zawiszą Bydgoszcz. Widziałem w ich oczach chęć udowodnienia, że ostatnie mecze nie były takie, jakie by chcieli. Myślę, że to było dobre pierwsze spotkanie - ocenia Waśkiewicz.
Wypadałoby, aby i na boisku było dobre spotkanie w wykonaniu Górnika, ponieważ jego kibice już powoli zapominają jak smakuje ligowe zwycięstwo - zwłaszcza wyjazdowe. Ostatni raz poza Roosevelta zabrzanie wygrali w październiku poprzedniego roku, gdy cieszyli się ze zwycięstwa nad Jagiellonią Białystok. W porównaniu do poprzedniego meczu, trener Ryszard Wieczorek będzie mógł skorzystać z Prejuce Nakoulmy, ale nie będzie mógł wstawić do składu Macieja Mańkę, który musi pauzować za czerwoną kartkę.

Jakie "debiuty" mieli poprzedni prezesi?

Jędrzej Jędrych: Górnik Zabrze - Piast Gliwice 1:0
Łukasz Mazur: GKS Katowice - Górnik Zabrze 0:0
Tomasz Młynarczyk: GKS Bełchatów - Górnik Zabrze 1:1
Artur Jankowski: Wisła Kraków - Górnik Zabrze 0:1

źródło: SportSlaski.plRedakcja www.Gornik.Zabrze.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, itp.

Copyright © 2001-2020 Górnik Zabrze On-Line - serwis nieoficjalny. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
[zalecane przeglądarki: Mozilla Firefox, Google Chrome, Opera] online