Forum
 

Zbigniew Waśkiewicz nowym prezesem Górnika

Rada Nadzorcza Górnika Zabrze SSA w trakcie czwartkowego posiedzenia przyjęła rezygnację z funkcji prezesa zarządu Artura Jankowskiego, powołując w jego miejsce prof. Zbigniewa Waśkiewicza. Ustępujący prezes Górnika został nowym członkiem Rady Nadzorczej.
Zbigniew Waśkiewicz (ur. 17.03.1970) w latach 2005-2012 był rektorem Akademii Wychowania Fizycznego im. J. Kukuczki w Katowicach, w której obecnie jest dziekanem Wydziału Zarządzania Sportem i Turystyką. 
Od 2006 roku Zbigniew Waśkiewicz jest prezesem Polskiego Związku Biathlonowego. Tę funkcję będzie pełnił do czerwca 2014 r., kiedy odbędą się nowe wybory władz PZBiath. Prof. Waśkiewicz, który jest sternikiem biathlonowej federacji od dwóch kadencji, już wcześniej zdecydował, że nie będzie ubiegał się o reelekcję.
Zbigniew Waśkiewicz wraca do futbolu po ponad 10–letniej przerwie. W 2003 współpracował z trenerem Edwardem Lorensem w GKS Katowice, nieco wcześniej z Adamem Nawałką w Zagłębiu Lubin.

źródło: gornikzabrze.plRedakcja www.Gornik.Zabrze.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, itp.

Copyright © 2001-2018 Górnik Zabrze On-Line - serwis nieoficjalny. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
[zalecane przeglądarki: Mozilla Firefox, Google Chrome, Opera] online