Forum
 

Wieczorek: Krytykę przyjmujemy

Piłkarze Górnika po dwóch tegorocznych ligowych porażkach w sobotę podejmą kielecką Koronę. "Jesteśmy facetami, profesjonalistami i krytykę przyjmujemy. Trzeba jednak patrzeć w przyszłość" - powiedział trener Ryszard Wieczorek.
Jego zespół zaczął wiosenną część sezonu od przegranych po 0:3 z Zagłębiem Lubin i Legią Warszawa.
W tym drugim meczu zderzyli się bramkarz Pavels Steinbors i obrońca Antoni Łukasiewicz. W efekcie jeden trafił szpitala ze złamaną kością policzkową, drugi grał pół godziny ze złamanym nosem, bo nie było już możliwości zmiany. "Antek to charakterny zawodnik. Nasz fizjoterapeuta nastawił mu nos, normalnie trenuje i będzie bramy pod uwagę przy ustalaniu składu na sobotnie spotkanie" - wyjaśnił Wieczorek.
Szkoleniowiec ma "ból głowy" w związku z plagą kontuzji, a w dodatku przeciwko Koronie nie zagra pauzujący za kartki skrzydłowy Prejuce Nakoulma. Być może szansę debiutu dostanie słowacki napastnik Tomas Majtan, pozyskany przez klub w tym tygodniu.
"W sobotę musimy od początku meczu wziąć sprawy w swoje ręce. To jest dla nas niezwykle ważny pojedynek w świetle naszych ostatnich wyników. Od środowego treningu widzę już w zespole więcej optymizmu, uśmiechów. Nie możemy się biczować po porażkach, bo taki jest sport" - podsumował trener Górnika.
Obrońca zabrzan Rafał Kosznik przyznał, że wraz z kolegami słabo zaczął piłkarską wiosnę. "W dwóch meczach nie strzeliliśmy gola, a straciliśmy sześć. Ale ważne jest jak skończymy sezon. Kontuzje są... szansą dla innych zawodników, którzy mogą zaprezentować swoje możliwości. Porażek szkoda. Musimy poprawić koncentrację, bo w spotkaniu z Legią to my stworzyliśmy sytuacje przeciwnikowi" - stwierdził Kosznik.
Początek sobotniego meczu w Zabrzu o godz. 15:30.

źródło: PAPRedakcja www.Gornik.Zabrze.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, itp.

Copyright © 2001-2018 Górnik Zabrze On-Line - serwis nieoficjalny. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
[zalecane przeglądarki: Mozilla Firefox, Google Chrome, Opera] online