Forum
 

Przybylski i Olkowski zdążą na Zagłębie?

Zgodnie z zapowiedzią w poniedziałek Mariusz Przybylski i Paweł Olkowski przeszli szczegółowe badania. Rokowania są optymistyczne.
Mariusz Przybylski na obozie w Turcji doznał urazu stawu skokowego. Z kolei Paweł Olkowski na zgrupowaniu reprezentacji w Zjednoczonych Emiratach Arabskich nabawił się kontuzji kolana. Wrócił z Turcji na parę dni, by przejść badania w Niemczech, ale niewiele one wykazały. 
W poniedziałkowy poranek obaj zawodnicy przeszli badania USG, których wyniki skonsultowali z doktorem Krzysztofem Fickiem. - Jeśli chodzi o Mariusza, badanie wykazało przeciążenie ścięgna stawu skokowego - informuje Bartłomiej Spałek, fizjoterapeuta Górnika. To dobra wiadomość, na dniach zawodnik będzie mógł więc wrócił do normalnych treningów.
Nieźle wygląda również sytuacja Pawła. - W kolanie utrzymuje się w dalszym ciągu stan zapalny. Podano mu płytki krwi i jeśli tylko wszystko pójdzie zgodnie z planem, za kilka dni również wróci do treningu - mówi Spałek.
Niestety, nie obejdzie się bez operacji w przypadku Seweryna Gancarczyka. W środę zawodnik przejdzie dwa zabiegi w Poznaniu. - W minionym tygodniu wróciłem do treningów. Ból znowu się pojawił. Przeszedłem dodatkowe badania, konsultowałem się ze specjalistami. Ostatecznie lekarze zadecydowali, że w środę przejdę dwie operacje - tłumaczy zawodnik. - Wstępna diagnoza mówi, że po zabiegach będę musiał pauzować przez ok. 4 tygodnie - mówi Gancarczyk.

źródło: gornikzabrze.plRedakcja www.Gornik.Zabrze.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, itp.

Copyright © 2001-2018 Górnik Zabrze On-Line - serwis nieoficjalny. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
[zalecane przeglądarki: Mozilla Firefox, Google Chrome, Opera] online