Decyzje w sprawie transferu Kurzawy i Gwaze zapadną po powrocie z Turcji

Pod koniec tygodnia rozstrzygną się losy dwóch piłkarzy z kadry Górnika, trenującego w Turcji. O angaż w zespole wicelidera ekstraklasy walczą Rafał Kurzawa i Dzikamai Gwaze.
Ten pierwszy zna się z trenerem Ryszardem Wieczorkiem jeszcze z okresu wspólnej pracy w pierwszoligowym Energetyku ROW Rybnik. Jesienią 21-letni Kurzawa należał tam do najlepszych w zespole. Ofensywnie grający pomocnik od początku okresu przygotowawczego trenuje z wiceliderem ekstraklasy. Na decyzję w jego sprawie z niecierpliwością czekają też w Rybniku.
– Nie dotarły do nas jeszcze sygnały, czy Rafał zostanie w Górniku, czy wraca do nas. Dla nas to bardzo ważna informacja, bo sztab szkoleniowy musi wiedzieć, czy będzie mógł liczyć na piłkarza. Jak tylko Górnik wróci z obozu, będziemy rozmawiać z działaczami i trenerami – mówi Grzegorz Janik, prezes klubu z Rybnika.
Na decyzje czeka też Dzikamai Gwaze. W sobotnim sparingu z Howerłą Użhorod (3:0) grający jesienią w LZS Piotrówka piłkarz z Zimbabwe zdobył dwie bramki.
– Doskonale wiemy, jak gra ten zawodnik. Te bramki to oczywiście dla niego duży plus, ale w momencie, w którym pojawił się na boisku, zespół bardzo dobrze już funkcjonował, a każda akcja ofensywna z naszej strony to był zalążek gola – mówił po spotkaniu z Ukraińcami trener Ryszard Wieczorek.
W ekipie zabrzan, trenujących od kilku dni w Side, jest też od poniedziałku słowacki pomocnik Peter Stepanovsky. W tym momencie kadra Górnika liczy już 29 zawodników. Po powrocie z Turcji, co nastąpi w piątek, z pewnością będzie okrojona.

źródło: Przegląd SportowyRedakcja www.Gornik.Zabrze.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, itp.

Copyright © 2001-2020 Górnik Zabrze On-Line - serwis nieoficjalny. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
[zalecane przeglądarki: Mozilla Firefox, Google Chrome, Opera] online