Forum
 

Adam Nawałka podpisał dwuletni kontrakt z PZPN

W sobotę, Polski Związek Piłki Nożnej potwierdził to, o czym mówiło się od dłuższego czasu. Adam Nawałka został selekcjonerem reprezentacji Polski. Podpisał dwuletni kontrakt. W roli trenera kadry zadebiutuje 15 listopada w meczu towarzyskim ze Słowacją. Cel to awans do mistrzostw Europy 2016 we Francji. 
Nawałka podpisał kontrakt motywacyjny. Będzie zarabiał mniej od swojego poprzednika, Waldemara Fornalika, ale w przypadku awansu do turnieju finałowego we Francji dostanie wysoką premię. Bogdan Zając (asystent), Jarosław Tkocz (trener bramkarzy), Bartłomiej Spałek (fizjoterapeuta) na pewno znajdą się w sztabie szkoleniowym reprezentacji prowadzonej przez Nawałkę. Wszyscy pracują z nowym selekcjonerem w Górniku. Otwarta pozostaje sprawa zatrudnienia trenera przygotowania fizycznego Mariusza Szymkiewicza. Lekarzem kadry najprawdopodobniej wciąż będzie Jacek Jaroszewski, a odpowiedzialnym za analizę Hubert Małowiejski.
- Trener już przekazał nam, że zabiera ze sobą asystentów. Dla mnie to naturalne, bo każdy lubi pracować z osobami, do których ma pełne zaufanie - powiedziała Małgorzata Mańka-Szulik, prezydent miasta Zabrza, które jest głównym udziałowcem klubu.
Spekuluje się, że do sztabu Nawałki w roli asystenta ma dołączyć również Dariusz Dziekanowski. Swego czasu Nawałka wskoczył w jego miejsce do sztabu Leo Beenhakkera. Później „Dziekan" wrócił i przez jakiś czas wspólnie pracowali w reprezentacji. Duet dogadywał się znakomicie.
Nawałka o kadrze ani o sztabie na razie nie chce rozmawiać. - Przygotowuję Górnika do poniedziałkowego meczu z Cracovią - wyjaśnił. - O reprezentacji chętnie pogadam we wtorek, a do tego czasu ani słowa. Dziś mogę powiedzieć jedynie, że dla każdego ambitnego trenera praca na posadzie selekcjonera jest zaszczytem i wyzwaniem - podsumował.
Nawałka będzie pracował w Górniku i kadrze do 18 grudnia. Choć półtora miesiąca na dwóch etatach to nie jest bardzo długi okres, to w PZPN zastanawiano się, czy nie jest to zły ruch z wizerunkowego punktu widzenia. Ewentualne potknięcia w listopadowych meczach ze Słowacją i Irlandią mogą wywołać dyskusję, dlaczego Nawałka od początku w stu procentach nie zaangażował się w pracę z drużyną narodową. - Jestem po rozmowach z prezesem Bońkiem i panią prezydent Zabrza. W tym temacie jest dobra wola wszystkich stron - przyznał nowy trener kadry. Nawałka z zabrzańską publicznością pożegna się po meczu Pucharu Polski z Legią Warszawa.

źródło: Przegląd Sportowy



Redakcja www.Gornik.Zabrze.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, itp.

















Copyright © 2001-2018 Górnik Zabrze On-Line - serwis nieoficjalny. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
[zalecane przeglądarki: Mozilla Firefox, Google Chrome, Opera] online