Piechniczek: Jeśli Górnik utrzyma obecny poziom, to będzie się bił nawet o mistrzostwo kraju

W jedenastu kolejkach ekstraklasy Górnik poniósł tylko jedną porażkę - na boisku Legii. W efekcie zespół, którego kibice żądają, by "grał jak za dawnych lat", usadowił się w tabeli tuż za plecami mistrzów Polski. Czy to jednak oznacza, że jest gotowy na to, by walczyć o ligowe trofea?
- Powiem tak: jeśli Górnik utrzyma obecny poziom, to będzie się bił nawet o mistrzostwo kraju - nie ma wątpliwości Antoni Piechniczek, były selekcjoner reprezentacji, który w 1987 roku doprowadził zabrzan do tytułu. - Od dwóch, trzech lat ten zespół czyni wyraźne postępy, co widać także w obecnych rozgrywkach.

Piechniczek zwraca też uwagę na otoczkę samych wyników: - W Zabrzu działania są podejmowane właściwie kompleksowo. Budowany jest nowoczesny stadion, który w dodatku będzie nosił imię Ernesta Pohla, co stanowi wyraz przywiązania do historii. Miasto inwestuje w Górnika, Adam Nawałka pracuje już od kilku lat, widać stabilność i optymizm, który może przełożyć się na wynik sportowy, czyli miejsce w pierwszej trójce.

- Życzę Górnikowi mistrzostwa Polski, bo to pozwoliłoby mu uniknąć problemów - dodaje Piechniczek. - Jeśli będzie walczył o Ligę Mistrzów, zapewne obecny skład zostanie co najmniej utrzymany, w innym przypadku może dojść do kolejnej w minionych latach przebudowy kadry. Co więcej, uważam, że nawet np. trzecie miejsce może być problemem w kontekście szkoleniowca. Wtedy po Adama Nawałkę już na pewno wyciągną rękę bogatsze kluby, może Legia, może Lech, kto wie, czy nie bliska jego sercu Wisła. A ja uważam, że powinien zostać w Górniku, by swoją pracę ukoronować właśnie złotymi medalami.

na podstawie: Dziennik ZachodniRedakcja www.Gornik.Zabrze.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, itp.

Copyright © 2001-2020 Górnik Zabrze On-Line - serwis nieoficjalny. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
[zalecane przeglądarki: Mozilla Firefox, Google Chrome, Opera] online