Krzysztof Mączyński: Przede wszystkim dobro drużyny

Pomocnik Górnika, zastępujący w roli kapitana kontuzjowanego Adama Dancha, jest trybikiem dobrze funkcjonującej maszyny pod nazwą Górnik Zabrze. W ostatnim meczu strzelił ładnego gola.
Zawodnik trafił bezpośrednio z rzutu wolnego. To było idealne uderzenie - bramkarz Pogoni Szczecin nie miał szans. - Nic nie przychodzi samo, trzeba ciężko pracować na treningach, powtarzać te uderzenia do znudzenia. Można mieć wrodzone zdolności, ale bez pracy to zdecydowanie za mało. Uderzenia z lewej strony wykonujemy razem z Radkiem Sobolewskim, teraz przyszła kolei na nas. Stopa musi być odpowiednio ułożona, ale nie jest to prosta sprawa. Nawet jak się raz uda, to bez systematycznej pracy nie ma mowy o kolejnych trafieniach - mówi Krzysztof Mączyński.
Pomocnik na nikim się nie wzoruje, choć mistrzów do naśladowania nie brakuje. Rzuty wolne niemal do perfekcji opanował Cristiano Ronaldo. Gdybym rzeczywiście powiedział, że jest to Ronaldo, to pół szatni by się ze mnie śmiało. Nie ma nawet mowy o porównywaniu się, to zupełnie inny świat. Trzeba się cieszyć z tego, co udało się osiągnąć i nadal ciężko pracować na treningach i w meczach - dodaje były piłkarz krakowskiej Wisły.
Stacja Canal+ wybrała Mączyńskiego do "11" ostatniej kolejki T-Mobile Ekstraklasy. To dla niego ważne, ale... - To dla mnie sprawa drugorzędna. Liczy się przede wszystkim dobro drużyny. Najważniejszy jest końcowy wynik, wygrana Górnika - zapewnia 26-latek.

źródło: gornikzabrze.pl / SportSlaski.plRedakcja www.Gornik.Zabrze.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, itp.

Copyright © 2001-2020 Górnik Zabrze On-Line - serwis nieoficjalny. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
[zalecane przeglądarki: Mozilla Firefox, Google Chrome, Opera] online