Prezes Rakowa: Byłem przekonany, że Mateusz odpali

Mateusz Zachara jest bez wątpienia bohaterem Górnika w ostatnich tygodniach. Napastnik "Trójkolorowych" strzelił w tym sezonie już pięć bramek i zaczyna grać na miarę oczekiwań.
Kiedy Mateusz Zachara przenosił się z Rakowa Częstochowa do Górnika wielu wróżyło uzdolnionemu napastnikowi świetlaną przyszłość. Pierwszych kilkanaście miesięcy przy Roosevelta było jednak dla piłkarza okresem trudnym. - Byłem przekonany, że Mateusz odpali, jeśli tylko dostanie troszkę czasu i zaufania od trenera - mówi Krzysztof Kołaczyk, prezes częstochowskiego klubu.

- Górnik to moja piłkarska miłość - obok Rakowa - i wiedziałem, decydując się na transfer Mateusza do Zabrza, że on kiedyś temu klubowi pomoże. Dlatego też dokumenty podpisywałem z czystym sumieniem. Jego adaptacja w nowym klubie trwała troszeczkę, ale jednak pokazał on swoim zaangażowaniem trenerowi, że warto mu zaufać. Tym zaufaniem został obdarzony na początku tego sezonu i teraz się odwdzięcza, bo zaczyna strzelać bramki - dodaje szef klubu spod Jasnej Góry.

Zachara jest dziś bliski wyrównania wyniku Arkadiusza Milika z poprzedniego sezonu, który w czternastu meczach zdobył dla Górnika siedem bramek. "Zachi" ma na koncie pięć trafień w jedenastu występach. - Życzę mu tego, żeby trzymał formę i będę trzymał za niego kciuki. Będę się bardzo cieszył, jeśli Mati nie tylko wynik Arka Milika wyrówna, ale go pobije. Jestem przekonany, że niebawem tak się stanie, bo jest on w naprawdę dobrej dyspozycji - zapewnia Kołaczyk.

źródło: SportSlaski.plRedakcja www.Gornik.Zabrze.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, itp.

Copyright © 2001-2020 Górnik Zabrze On-Line - serwis nieoficjalny. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
[zalecane przeglądarki: Mozilla Firefox, Google Chrome, Opera] online