Brzęczek o Zacharze: Ma wielki potencjał, ale nie może spocząć na laurach

Jeszcze parę tygodni temu głośno mówiono, że zabrzanie grają bez napastnika. Teraz, po kolejnych trafieniach Mateusza Zachary nikt już tak nie powie. - Ma wielki potencjał, ale nie może spocząć na laurach - podkreśla były reprezentant Polski Jerzy Brzęczek. 
To objawienie tegorocznego sezonu ekstraklasy. Mateusz Zachara z meczu na mecz jest coraz skuteczniejszy. Z Pogonią Szczecin zdobył dwie bramki i na swoim koncie ma już pięć goli. Razem z liderem Górnika Prejuce Nakoulmą jest najskuteczniejszy w zespole świetnie spisującego się wicelidera ekstraklasy.
Piłkarz z Częstochowy trafił do Górnika zimą 2011 roku z poręczenia byłego piłkarza zabrzan Jerzego Brzęczka. - Mateusz trafił do Górnika dzięki swoim umiejętnościom i dzięki temu, że był najskuteczniejszym zawodnikiem Rakowa i drugoligowych rozgrywek. To zawodnik o dużych umiejętnościach i potencjale - ocenia obecny szkoleniowiec Rakowa Częstochowa.
Zacharze trochę czasu zajęło to, żeby przebić się do pierwszego składu Górnika i zacząć regularnie trafiać. Po trafieniu do Zabrza terminował w pierwszoligowym GKS Katowice czy zespole Młodej Ekstraklasy Górnika. Teraz jest już kluczowym zawodnikiem zabrzan.
- Jednym zawodnikom zaadaptowanie się do nowych warunków zajmuje więcej czasu, a innym mniej. Mateusz nie jest już młodym piłkarze, ale teraz pokazuje na co go stać. Jest zresztą w stanie grać jeszcze lepiej, tylko nie może spocząć na laurach i zadowolić się tym co ma. Dalej musi pracować, bo przecież konkurencja nie śpi - przestrzega Jerzy Brzęczek, który odkrył talent Zachary.

źródło: FaktRedakcja www.Gornik.Zabrze.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, itp.

Copyright © 2001-2020 Górnik Zabrze On-Line - serwis nieoficjalny. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
[zalecane przeglądarki: Mozilla Firefox, Google Chrome, Opera] online