Wypowiedzi piłkarzy Górnika po meczu z Legią

Mariusz Przybylski: - Trudno na gorąco stwierdzić, co stało się z nami po przerwie. Legia długo utrzymywała się przy piłce i stwarzała kolejne sytuacje. Po analizie tego meczu będziemy wiedzieć więcej. Nie chcę wypowiadać się za kolegów, ale ja czułem się dobrze kondycyjnie przez całe spotkanie. Karny? Moim zdaniem podyktowany pochopnie, była walka bark w bark, ale sędzia gwizdnął i nie ma co dyskutować.

Paweł Olkowski: - Chcieliśmy tu wygrać. Legia była faworytem, ale w pierwszej połowie graliśmy bardzo dobrze. Była okazja strzelić na 2:0 i byłoby po meczu. Nie udało się, a gola straciliśmy po kontrowersyjnym karnym. W drugiej połowie Legia pokazała, że jest silna, zdominowała nas i zasłużenie wygrała. Głowa do góry, są następne mecze.

Rafał Kosznik: - W pierwszej połowie graliśmy wysoki pressing, tak jak zakładaliśmy. W drugiej zeszliśmy do obrony, ale remis powinniśmy wywieźć. Moim zdaniem karnego nie było, sędzia był pod presją stadionu, kibiców Legii i dlatego go podyktował.

Błażej Augustyn: - W pierwszej części meczu moja gra wyglądała przyzwoicie, w drugiej zabrakło już sił i dlatego trener Nawałka zdjął mnie z boiska. Po przerwie Legia nas zdominowała. Straciliśmy dzisiaj dużo zdrowia, ale przegraliśmy. Musimy teraz podnieść głowy i grać dalej. Na początku narzuciliśmy swój styl gry, lecz w drugiej połowie gospodarze wykorzystali luki między naszymi liniami i ostatecznie zwyciężyli. Gratulacje dla drużyny Legii, dla nas liczy się już tylko najbliższy mecz z Koroną.

Mateusz Zachara: - Legia to zespół ograny w pucharach. Trudno rywalizować z tak doświadczonym przeciwnikiem, dlatego nie udało się utrzymać jednobramkowego prowadzenia. Druga połowa była słabsza w naszym wykonaniu i dlatego przegraliśmy. Jeżeli legioniści zagrają w kolejnych meczach Ligi Europy tak jak przeciwko nam właśnie w drugich 45 minutach, to mają realne szanse na awans do fazy pucharowej.

źródło: Gazeta Wyborcza / legia.com