Forum
 

Jan Żurek: Zabrzanie muszą awansować dalej

Na początku maja Górnik w Bełchatowie zagrał jeden z najgorszych, jeśli nie najgorszy, mecz w tym roku. Dzisiaj ponownie piłkarze trenera Adama Nawałki zmierzą się z GKS-em - już jako lider ekstraklasy.
- Górnik wystartował bardzo dobrze. Nikt nie będzie pamiętał, co się działo cztery miesiące temu. Obecna postawa to nie jest aż taka niespodzianka. Zabrzanie mają drużynę w miarę stabilną, zawodnicy, którzy przyszli, pasują do niej. Poza tym jest ciągłość pracy trenera. To się opłaca, bo jeśli szkoleniowiec ma koncepcję, pracuje sumiennie i doskonali elementy, to przychodzą wyniki. Oby "Trójkolorowi" nie mieli wahań formy, na razie imponują - ocenia Jan Żurek, były zawodnik i trener Górnika.
Ostatnio za burtę Pucharu Polski "Trójkolorowych" wyrzuciła Flota Świnoujście, rok wcześniej piłkarze trenera Adama Nawałki musieli chować głowy w piasek po wstydliwej porażce z Gryfem Wejherowo, a trzy lata temu lepsza okazała się Lechia Gdańsk.
- Każdy z nas pamięta te przegrane z niżej notowanymi rywalami. Wywołało to zdziwienie, ale taki urok Pucharu Polski. Dzisiaj na pewno Górnik nie zlekceważy GKS-u. Bełchatowianie do końca walczyli o utrzymanie się w ekstraklasie, jednak tu nie ma co mówić - zabrzanie muszą wyjść i awansować dalej. Jeśli - odpukać - pojawiłyby się problemy i śląski zespół nie awansował - to nie byłoby dobrze, bo drużyna na początku sezonu przyzwyczaiła do wysokiej jakości - mówi szkoleniowiec.
- W tej rundzie akurat jest jeszcze tylko jeden mecz, więc jak w tej piosence - "wszystko się może zdarzyć". Drużyny, które nie są faworytami, starają się pokazać z jak najlepszej strony, dlatego często w pucharach mamy niespodzianki. Nie tylko u nas, bo na całym świecie zdarza się tak, że wyżej notowany zespół odpada z tym o klasę, ba, czasami nawet o kilka klas rozgrywkowych gorszym - mówi Żurek.

źródło: SportSlaski.plRedakcja www.Gornik.Zabrze.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, itp.

Copyright © 2001-2018 Górnik Zabrze On-Line - serwis nieoficjalny. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
[zalecane przeglądarki: Mozilla Firefox, Google Chrome, Opera] online