Forum
 

Fakt: Trener Górnik może wkrótce zastąpić Waldemara Fornalika

Selekcjoner Waldemar Fornalik musi się mieć na baczności. Dlaczego? Do objęcia kadry narodowej przygotowany jest trener lidera ekstraklasy Adam Nawałka - pisze dziennik "Fakt".
Doświadczony szkoleniowiec z Górnikiem Zabrze pracuje z dużymi sukcesami. Objął śląski zespół w grudniu 2009 roku. Wprowadził go do ekstraklasy, a od kilku sezonów zabrzanie są w ligowej czołówce. Tak też jest i w tegorocznych rozgrywkach, w których Górnik po czterech kolejkach jest niespodziewanym liderem. 
Co ciekawe, mimo trwania ligi trener Nawałka dopiero kilka dni temu podpisał nową umowę z Górnikiem. Cała sprawa była dwuznaczna i budziła spore zdziwienie. Doszło nawet do tego, że nad przyjrzeniem się wszystkiemu zastanawiali się członkowie Komisji Licencyjnej. Nie zdarza się przecież często, żeby trener pracował w zawodowym klubie bez kontraktu.
Teraz w końcu wszystko się wyjaśniło i zdaje się, że wiadomo czemu znany szkoleniowiec zwlekał z podpisaniem nowej, rocznej umowy z Górnikiem. Kością niezgody miała być klauzula umożliwiająca szkoleniowcowi ewentualne wcześniejsze rozwiązanie kontraktu z klubem, gdyby otrzymał on propozycję objęcia kadry narodowej.
Tą informację potwierdza "Faktowi" wiceprezes zabrzańskiego klubu Krzysztof Maj. - Tak, trener Nawałka ma taką klauzulę. Strony zgodnie ustaliły, iż klub wyrazi zgodę na wcześniejsze rozwiązanie umowy w przypadku otrzymania przez trenera oficjalnej oferty: objęcia funkcji pierwszego trenera reprezentacji Polski seniorów - mówi "Faktowi" działacz Górnika.

źródło: FaktRedakcja www.Gornik.Zabrze.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, itp.

Copyright © 2001-2018 Górnik Zabrze On-Line - serwis nieoficjalny. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
[zalecane przeglądarki: Mozilla Firefox, Google Chrome, Opera] online