Forum
 

Krzysztof Maj: Trzymamy kciuki za Wodeckiego. W końcu do nas wróci

W poniedziałkowej ligowej inauguracji w Gdańsku obie bramki dla Podbeskidzia zdobyli byli zawodnicy Górnika Zabrze. Ale w sobotę jeden z nich, w hitowo zapowiadającym się meczu Podbeskidzia z Górnikiem, na pewno nie powtórzy tego wyczynu
Gole dla Podbeskidzia strzelili Marcin Wodecki i Błażej Telichowski. Ten pierwszy jest jednak z Górnika tylko wypożyczony i na grę przeciw macierzystemu klubowi nie pozwala mu specjalna klauzula w kontrakcie. Czy w Górniku żałują, że wypożyczyli Wodeckiego do Bielska-Białej? Sam piłkarz chciał grać w Podbeskidziu.
- Bierzemy pod uwagę naszą sytuację kadrową i dobro zawodnika. Marcin to ambitny piłkarz. Wiosną w Podbeskidziu grał i pomógł im utrzymać się w lidze. Tam gra, u nas miałby pewnie problem... Doskonale go rozumiemy i trzymamy kciuki. W końcu do nas wróci - mówi wiceprezes Krzysztof Maj.
"Pszczółka" znalazł się w podobnej sytuacji co inni wiecznie wypożyczani zawodnicy. Na tej liście nie ma już Sebastiana Leszczaka i Rafała Pietrzaka, którym skończył się kontrakt z Górnikiem lub został rozwiązany. Są jednak Szymon Sobczak, Bartosz Kopacz, Wojciech Król, Damian Michalik i Rafał Kurzawa. Trener Adam Nawałka wyznaje bowiem zasadę, że zawodnik wypożyczony do niższej ligi, powinien w niej być gwiazdą. - Jeżeli ktoś chce zaistnieć w ekstraklasie, to nie wyobrażam sobie, by grając na zasadzie wypożyczenia w I czy tym bardziej w II lidze, nie był absolutnym pewniakiem, mającym duży wpływ na grę swojej drużyny. Wiara, że ktoś rezerwowy w I lidze nagle błyśnie po powrocie z wypożyczenia, jest życzeniowa - podkreśla Nawałka.

źródło: SportRedakcja www.Gornik.Zabrze.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, itp.

Copyright © 2001-2018 Górnik Zabrze On-Line - serwis nieoficjalny. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
[zalecane przeglądarki: Mozilla Firefox, Google Chrome, Opera] online