Dzisiaj sparing z MKS Trzebinia/Siersza

Dzisiaj o godz. 11:00 Górnik rozegra pierwszy sparing przed nowym sezonem. Rywalem zabrzan będzie drużyna MKS Trzebinia/Siersza występująca w małopolskiej IV lidze, grupie zachodniej. Spotkanie będzie jednym z głównych elementów obchodów 90-lecia piłki nożnej w tym mieście.
- Od trzech miesięcy staraliśmy się, by z tej okazji odbył się mecz z Górnikiem. Pomagał nam w tych staraniach pochodzący z Trzebini były piłkarz Górnika Mieczysław Agafon. Dopięliśmy swego. Górnicy w drodze na zgrupowanie do Zakopanego zagrają z nami mecz. Trener Adam Nawałka przywiezie do Trzebini ponad 30 piłkarzy. Chce dać pograć wszystkim. Dlatego spotkanie ma trwać trzy razy po 45 minut. Potem goście zjedzą obiad i wyjadą - informuje Tomasz Kobierecki, rzecznik prasowy MKS Trzebinia-Siersza.
Jego zdaniem taki mecz to duży prestiż dla klubu i piłkarzy, którzy mogą zagrać z zawodnikami, których oglądają w telewizji.
Trener trzebinian Robert Moskal spokojnie podchodzi do potyczki MKS z 14-krotnym mistrzem Polski. - Oczywiście, że nie padniemy przed przeciwnikiem na kolana, ale dla moich chłopców mecz przeciwko zabrzanom będzie nie tylko nagrodą za kończący się dla nas udany sezon w gronie czwartoligowców, ale także wielkim sportowym wyzwaniem - tłumaczy trzebiński szkoleniowiec. - Dla naszego klubu możliwość konfrontacji z zabrzanami jest zaszczytem. Ze swojej strony będę mógł wystawić do gry tylko 18 zawodników, bo kontuzje eliminują z walki Dariusza Czyszczonia z Tomaszem Szczepanikiem.
Robert Moskal będzie musiał nieustannie motywować swoich zawodników do walki, by nie zniechęcali się straconymi bramkami. - Myślę, że dla każdego zawodnika z ligi regionalnej możliwość konfrontacji z ekstraklasowym zespołem jest wielkim przeżyciem i będzie go mobilizować do niezwykłej determinacji - uważa Robert Moskal. - Wreszcie moi zawodnicy będą mogli się przekonać, w jakim są miejscu piłkarskiej drabinki.

źródło: własne / Przełom.pl / NaszeMiasto.plRedakcja www.Gornik.Zabrze.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, itp.

Copyright © 2001-2020 Górnik Zabrze On-Line - serwis nieoficjalny. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
[zalecane przeglądarki: Mozilla Firefox, Google Chrome, Opera] online