Czy w Zabrzu zabraknie pieniędzy na dokończenie budowy stadionu Górnika?

Miasto nie ma pełnej kwoty na sfinansowanie pierwszego etapu budowy nowego stadionu Górnika. Władze Zabrza uspokajają, że wszystko jest pod kontrolą.
Pierwszy etap modernizacji stadionu przy ul. Roosevelta, który zakłada budowę trzech trybun, ma zakończyć się w listopadzie tego roku. Piłkarze Górnika mogliby więc zagrać przy 24 tys. kibiców w rundzie wiosennej przyszłego roku. 
Jak informuje "Głos Zabrza" miastu brakuje 60-70 mln zł na sfinansowanie modernizacji. Chodzi o to, że fundusz inwestycyjny, który miał wyłożyć całą potrzebną kwotę, przelał tylko część pieniędzy. Władze miasta uspokajają, że wszystko jest pod kontrolą, a potrzebne pieniądze się znajdą, i to do końca sierpnia. Wiceprezydent Krzysztof Lewandowski przekonuje nawet, że sytuacja na rynku bankowym jest dla miasta teraz korzystniejsza niż wtedy, gdy zawierano pierwszą umowę.

źródło: gloszabrza24.plRedakcja www.Gornik.Zabrze.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, itp.

Copyright © 2001-2020 Górnik Zabrze On-Line - serwis nieoficjalny. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
[zalecane przeglądarki: Mozilla Firefox, Google Chrome, Opera] online