Górnik kusi Jelenia nową umową

Górnik chciałby zatrzymać Ireneusza Jelenia. Problemem może być jednak ciążący na klubie zakaz zatrudniania piłkarzy z pensją wyższą niż 25 tys. zł miesięcznie.
Jeleń dotąd w Zabrzu nie zarabiał wielkich pieniędzy. Grał za pensję na poziome 15 tysięcy złotych brutto. Zgodził się na to, bo jest kibicem Górnika i występy w tym klubie były jego marzeniem. Jednak czas promocji się skończył, a zabrzanie nie mogą mu dać znaczącej podwyżki. Przy okazji przyznawania licencji PZPN zakazał bowiem Górnikowi płacenia pensji wyższych niż 25 tysięcy złotych brutto. W klubie stają jednak na głowie, żeby zatrzymać Jelenia.
- Liczymy, że nie będzie miał przesadnie wielkich wymagań - mówi Krzysztof Lewandowski, wiceprezydent miasta, które jest głównym udziałowcem. - Zresztą nie stać na nas płacenie kontraktów przekraczających barierę wyznaczoną przez związek - dodaje.
Wiceprezes klubu Krzysztof Maj przesłał już menedżerowi piłkarza założenia nowej, 2-letniej oferty. Natomiast trener Adam Nawałka zaprosił zawodnika na rozmowę w cztery oczy i zapewnił go, że bardzo liczy na jego wsparcie w następnym sezonie. Co prawda Jeleń wiosną grał w kratkę, zdarzały mu się więc występy przeciętne, ale i też bardzo przyzwoite. Opinie na temat przyczyn są różne. Jedni mówią, że widać było brak udziału w przygotowaniach do sezonu, inni o nieumiejętności wykorzystania przez sztab trenerski potencjału Jelenia w grze Górnika. Możliwości piłkarza pokazały mecze z Widzewem czy Ruchem. - Derbowe spotkanie było w moim wykonaniu dobre. Z postawy w tym meczu faktycznie jestem zadowolony - przyznaje sam zawodnik.
Przy Roosevelta najbardziej zachwycają się jednak 15-minutowym występem Jelenia przeciwko Lechii Gdańsk (2:0), gdzie zagrał na pozycji podwieszonego napastnika i wypadł znakomicie. Ktoś nawet rzucił pomysł, że Jeleń to naturalny następca Aleksandra Kwieka, który niedawno przeniósł się do Zagłębia Lubin. Przypomnijmy, że w podobnej roli napastnik wystąpił w jesiennym spotkaniu Piast - Podbeskidzie (1:0) i to był jego najlepszy mecz w ekipie Górali.
Jeleń w rozmowie z Nawałką nie określił, czy zostanie w Zabrzu. Odparł, że potrzebuje kilku dni do namysłu.

źródło: Przegląd SportowyRedakcja www.Gornik.Zabrze.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, itp.

Copyright © 2001-2020 Górnik Zabrze On-Line - serwis nieoficjalny. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
[zalecane przeglądarki: Mozilla Firefox, Google Chrome, Opera] online