Adam Nawałka pobił rekord słynnego Gezy Kalocsaya

Adam Nawałka, trener Górnika, podpisał już trzeci kontrakt z zabrzańskim klubem - przypomina "Sport".
56-letni szkoleniowiec jest trenerem śląskiego klubu od 23 grudnia 2009 roku. Pierwsza umowa obowiązywała 2,5 roku. Druga rok. Trzecia też będzie obowiązywała jeden sezon. "Strony uznały, że nie ma sensu podpisywać dłuższych umów, a za rok ewentualnie znowu będzie można siąść do rozmów" - informuje "Sport" , który podkreśla, że Nawałka i tak już pobił rekord w długości zatrudnienia na stanowisku trenera Górnika. 
Ten wynosił dotąd 3,5 roku i należał do Gezy Kalocsaya - Węgra, który pracował w Zabrzu w latach 1966-69 i poprowadził Górnika do dwóch tytułów mistrza Polski. Równie długo śląski klub prowadził również Zdzisław Podedworny.
"Sport" również przesądza, że w Zabrzu będzie grał Łukasz Madej z GKS-u Bełchatów. Górnik interesuje się tez kolejnym graczem tego klubu, czyli Rafałem Kosznikiem. Szanse na przedłużenie umów mają jeszcze Grzegorz Bonin i Seweryn Gancarczyk. Duży znak zapytania trzeba też postawić przy Ireneuszu Jeleniu. Z Zabrzem może się też pożegnać Krzysztof Mączyński. Piłkarz ma ponoć ofertę z Białorusi. Do nowego zespołu może zostać wypożyczony obrońca Bartosz Kopacz.

źródło: SportRedakcja www.Gornik.Zabrze.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, itp.

Copyright © 2001-2020 Górnik Zabrze On-Line - serwis nieoficjalny. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
[zalecane przeglądarki: Mozilla Firefox, Google Chrome, Opera] online