Górnik będzie współpracował z Michałem Bebenem

- Wielki szacunek za to, co dla nas zrobił. Będzie go brakowało nie tylko na boisku, ale też w szatni - mówi Krzysztof Maj, członek zarządu Górnika Zabrze, o Michale Bembenie. Klub będzie z nim jednak współpracował.
Doświadczony prawy obrońca ogłosił ostatnio zakończenie kariery z powodu problemów z kolanem. Klub jednak oferował mu przedłużenie kontraktu. W Zabrzu wszyscy są pod wrażeniem jego zachowania. - Wiele lat pracuję w Górniku, ale takie zachowanie to prawdziwa rzadkość. Proponowaliśmy Michałowi nowy kontrakt. Na rok, ewentualnie na pół roku z opcją przedłużenia o kolejną rundę. Przecież mógł podpisać, a za kilka tygodni powiedzieć, że ma kontuzję i jednak nie da rady... Zagrał w otwarte karty. Stwierdził, że chce być wobec klubu w porządku, a wie, że z powodu problemów z kolanem nie będzie w stanie trenować i grać na pełnych obrotach. Dodał, że nie mógłby brać pieniędzy wiedząc, że nie jest w tanie dobrze wykonywać swoich obowiązków - mówi Maj.
Bemben przez większą część wiosny leczył kontuzję. Zagrał dopiero w dwóch meczach w końcówce sezonu. W jednym z nich - z Pogonią Szczecin - strzelił samobójczego gola. - Myślę, że decyzję podjął po dwóch meczach, w których zagrał w końcówce sezonu. Wiele go kosztowały, dzień po meczu kolano było spuchnięte, miał problemy z chodzeniem... Wielki szacunek za to, co dla nas zrobił. Będzie go brakowało nie tylko na boisku, ale też w szatni - podkreśla członek zarządu.
Górnik ma go jednak zamiar dalej wykorzystywać. - Umówiliśmy się, że będzie dla nas penetrował rynek niemiecki, na którym gra wielu piłkarzy z polskimi korzeniami. Może w przyszłości będzie mógł dla Górnika zrobić jeszcze więcej. Tacy ludzie, mający doskonałe kontakty i wielkie doświadczenie, powinni pracować dla klubu. Michał to kandydat wręcz idealny - kończy Krzysztof Maj.

źródło: SportRedakcja www.Gornik.Zabrze.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, itp.

Copyright © 2001-2020 Górnik Zabrze On-Line - serwis nieoficjalny. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
[zalecane przeglądarki: Mozilla Firefox, Google Chrome, Opera] online