Nawałka: Zostaję w Górniku i z optymizmem patrzę w przyszłość

Adam Nawałka (trener Górnika): - Podróż powrotna do Zabrza będzie krótka nie tylko dlatego, że osiągnęliśmy korzystny wynik, ale również z tego powodu, że polecimy samolotem. Z tego spotkania jestem zadowolony, bo przyjechaliśmy tutaj z zamiarem zdobycia 3 punktów i to zadanie wykonaliśmy. Szybko przejęliśmy inicjatywę w środku pola, dobrze rozgrywaliśmy atak pozycyjny.
Już podjąłem decyzję co do przyszłości. Zostaję w Górniku i z optymizmem patrzę w przyszłość. Także ten mecz pokazał, że przy konsekwentnej grze, zaangażowaniu na granicy możliwości możemy grać skuteczny futbol. Widzę możliwość dalszego budowania w Zabrzu drużyny, która może zaspokoić aspiracje, choć bez popadania w euforię.
W najbliższych dniach przeprowadzimy analizę tego sezonu, przyjrzymy się piłkarzom, zarówno tym, którzy chcą odejść jak i tym, którzy być może nie do końca zagrali tak jak liczyliśmy.

Bogusław Kaczmarek (trener Lechii): - Myślę, że mecz dostarczył wiele wrażeń, nie brakowało sytuacji podbramkowych. Nam brakowało jakości w wykończeniu akcji. Także zmian, które wzbogaciłyby naszą grę około 50 minuty. Niestety, musiałem przeprowadzić już w pierwszej połowie dwie wymuszone zmiany. Przy 0:1 podjęliśmy ryzyko, bo wysokość przegranej nie miała znaczenia, a szukaliśmy gola, który dałby remis i tym samym 7. miejsce w tabeli.
Jestem pełen podziwu dla naszej publiczności. Mam szacunek dla kibiców, którzy tak nas dopingują. Liczę, że zbudujemy tutaj zespół na miarę tej publiczności, bo zasługuje ona, aby oglądać drużynę grającą o coś więcej niż tylko środek tabeli. Jednak pamiętajmy o zmianach, których dokonaliśmy w tym sezonie. Kolejny postęp wymaga cierpliwości i konsekwencji w działaniu.
Ja na pewno z Lechii się nigdzie nie wybieram. Mam nadzieję, że spotkamy się po wakacjach, a ja będę nadal trenerem.

źródło: Przegląd SportowyRedakcja www.Gornik.Zabrze.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, itp.

Copyright © 2001-2020 Górnik Zabrze On-Line - serwis nieoficjalny. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
[zalecane przeglądarki: Mozilla Firefox, Google Chrome, Opera] online