GW: Kolejna wpadka Górnika. Torcida żąda zmian w zespole!

Piłkarze Górnika Zabrze przegrali po raz dziesiąty na wiosnę i definitywnie przekreślili swoje szanse na awans do europejskich pucharów. Honorowym gościem meczu z Wisłą Kraków był gwiazdor Borussii Dortmund Łukasz Piszczek.
Przed meczem górnicy mieli tylko cień nadziei na awans do pucharów, a warunkiem jej przedłużenia była oczywiście wygrana z Wisłą. Rywal wydawał się wymarzony, bo w ostatnim czasie zabrzanie regularnie ogrywali krakusów. Z formy, jaką Górnik prezentował choćby podczas jesiennego meczu w Krakowie, pozostało już jednak tylko wspomnienie. Zabrzanie znów zademonstrowali wszystkie swoje wiosenne grzechy, czyli przede wszystkim wolną i schematyczną grę, niepopartą przesadną ambicją.

Wisła też nie prezentowała się olśniewająco, ale stać ją było na przeprowadzenie jednej błyskotliwej akcji, która rozstrzygnęła mecz. Po długim podaniu piłka trafiła do Michała Chrapka, który łatwo zwiódł pilnującego go Bartosza Kopacza i efektownym strzałem zza pola karnego wyprowadził swój zespół na prowadzenie.

"Przyszły sezon czas na zmiany, pół drużyny do wymiany" - zareagowali od razu fani z Torcidy. Szalikowcy Górnika skandowali zresztą jeszcze wiele przyśpiewek utrzymanych w podobnym tonie, np. "Jankowski, gdzie te puchary?" czy "Piłkarze, ostatni dzwonek".

Zabrzanie usiłowali oczywiście doprowadzić do wyrównania, ale dobra gra Nakoulmy to było zdecydowanie za mało. Nic dziwnego, że końcówka meczu przebiegała w dość ponurej atmosferze.

Kto wie, czy ciekawsza niż sam mecz była lista gości honorowych spotkania. Na Roosevelta pojawili się m.in. popularny muzyk Czesław Mozil, niedawna gwiazda Górnika Arkadiusz Milik oraz finalista Ligi Mistrzów Łukasz Piszczek.

źródło: Gazta WyborczaRedakcja www.Gornik.Zabrze.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, itp.

Copyright © 2001-2020 Górnik Zabrze On-Line - serwis nieoficjalny. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
[zalecane przeglądarki: Mozilla Firefox, Google Chrome, Opera] online