Nakoulma chce spróbować swych sił poza Polską

- Chcę latem zrobić krok do przodu: grać z lepszymi i stawać się lepszym piłkarzem. Chcę wyjechać z Polski - deklaruje Prejuce Nakoulma. On więc nie będzie osobą, która będzie ściągać widzów na nowy stadion.
Rok dla Nakoulmy rozpoczął się fantastycznie. Razem z reprezentacją Burkina Faso zdobył srebrny medal Pucharu Narodów Afryki. Z pewnością swoją dobrą grą zwrócił uwagę wielu skautów. To dobry znak dla piłkarza, który otwarcie już przyznaje, że zamierza wyjechać z Polski. - Już rok temu czułem się na to gotowy. A reprezentacyjny kontakt z kolegami, grającymi we Francji czy w Niemczech tylko utwierdza mnie w przekonaniu, że to właściwy dla mnie moment, by spróbować swych sił poza Polską - podkreśla.
Nakoulma miał już oferty, jednak z nich nie skorzystał. Chciały go kluby z Rosji i Dubaju. - Nie mówię, że kiedyś tam nie trafię - trzeba myśleć o przyszłości, również od strony finansowej. Ale na razie mam przede wszystkim ambicje sportowe. Niemcy, Hiszpania, może Turcja... Natomiast liga rosyjska na pewno nie należy do tych, które sobie na tym etapie mojej kariery wymarzyłem - wyjaśnia.
A co, jeśli ofert nie będzie? "Prezes" nie zamierza zostawać w Zabrzu na przyszły sezon. - Chcę latem zrobić krok do przodu: grać z lepszymi i stawać się lepszym piłkarzem. Chcę wyjechać z Polski - jasno stawia sprawę. Walką o miejsce w składzie się nie przeraża. - Żaden trener, angażując zawodnika do drużyny, nie daje mu gwarancji gry w pierwszej "11". Trzeba sobie to wywalczyć na treningach. A strach? Przeżyłem już takie rzeczy w życiu i w piłce, że niełatwo mnie czymkolwiek przestraszyć - kończy Nakoulma.

źródło: SportRedakcja www.Gornik.Zabrze.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, itp.

Copyright © 2001-2020 Górnik Zabrze On-Line - serwis nieoficjalny. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
[zalecane przeglądarki: Mozilla Firefox, Google Chrome, Opera] online