Nawałka zły na swojego zawodnika

Trener Adam Nawałka jest zły na Aleksandra Kwieka za jego słabą grę w meczu z Jagiellonią Białystok (1:2).
Zaraz po spotkaniu szkoleniowiec zarzucał zawodnikowi, że przez pół godziny tylko stał na boisku i nawet piłki nie kopnął. Miał rację. Takiego braku zaangażowania ze strony Kwieka już dawno nie widzieliśmy - pisze "Przegląd Sportowy".
Wydaje się jednak, że trenerowi złość już minęła. W końcu Kwiek zwykle nie zawodził, a szkoleniowiec pilnie potrzebuje gracza, który zastąpiłby na pozycji defensywnego pomocnika pauzującego za kartki Mariusza Przybylskiego. To szansa dla Kwieka, który ostatnio nie błyszczał jako rozgrywający, ale jest waleczny i niezły w odbiorze piłki, więc na zamianie roli mógłby tylko skorzystać. Nawałka, szukając dublera dla Przybylskiego, ma ograniczone pole manewru. Poza Kwiekiem może jeszcze postawić tylko na Bartosza Iwana.
Dla Kwieka, o ile dostanie szansę, występ przeciwko Lechowi byłby 200-tnym spotkaniem w ekstraklasie. Swoją drogą, to jedenastka na mecz z Kolejorzem może wyglądać zupełnie inaczej niż ta z poprzedniej kolejki. Do gry wraca Prejuce Nakoulma. Przesunięcie Kwieka do linii środkowej oznaczać będzie, iż jego miejsce zajmie ktoś z dwójki: Wojciech Łuczak, Sergei Moąnikov. Nie wiadomo też, czy trener zdecyduje się wstawić do gry Michała Bembena, który ostatnio dał się łatwo ogrywać Tomaszowi Kupiszowi i prędko został zmieniony. Z szybkimi skrzydłowymi Lecha, Bemben też może mieć kłopoty.
Wracając do Kwieka warto nadmienić, iż na kolejną wpadkę absolutnie nie może on sobie już pozwolić. 30 czerwca wygasa kontrakt piłkarza z Górnikiem, a to nikt inny, tylko trener Nawałka określi, czy umowa ma być przedłużona. Zresztą zabrzanie już od dłuższego czasu optują za tym, żeby kontrakt 30-letnego pomocnika przedłużyć maksymalnie o rok.

źródło: Przegląd SportowyRedakcja www.Gornik.Zabrze.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, itp.

Copyright © 2001-2020 Górnik Zabrze On-Line - serwis nieoficjalny. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
[zalecane przeglądarki: Mozilla Firefox, Google Chrome, Opera] online