Jankowski: Nowy stadion będzie dodatkowym bodźcem motywacyjnym dla zespołu

Górnika Zabrze opuścił zimą najlepszy strzelec Arkadiusz Milik, ale pieniądze z jego transferu poprawiły stan klubowej kasy. "Do rundy wiosennej przystąpimy z optymizmem" - przyznał prezes czwartej obecnie drużyny piłkarskiej ekstraklasy Artur Jankowski.
W rundzie jesiennej 18-latek z Zabrze zdobył siedem goli w ekstraklasie i zdołał przebić się do drużyny narodowej. Oferta z Bayeru Leverkusen - ok. 2,5 mln euro - była na tyle korzystna, że włodarze klubu zdecydowali się sprzedać "nowego Lubańskiego". 
Po transferze Milika oczy kibiców zwróciły się w kierunku Prejuce Nakoulmy, który z reprezentacją Burkina Faso dotarł do finału Pucharu Narodów Afryki. Pomocnik zabrzan pokazał się na boiskach RPA z dobrej strony i od razu pojawiły się spekulacje na temat jego sprzedaży.
"Nic mi na temat nie wiadomo. Ale też sport ma to do siebie, że ktoś odchodzi z drużyny, a ktoś inny go zastępuje" – zaznaczył prezes klubu.
Z Górnikiem pożegnał się podczas zimowej przerwy również obrońca Błażej Telichowski, który przeszedł do Podbeskidzia Bielsko-Biała. Miejsce Milika na "szpicy" ma zająć Tomasz Zahorski, gdyż - jak przyznał Jankowski - taki był pomysł trenera Adama Nawałki.
28-letni napastnik grał w Zabrzu w latach 2007-11, ale wyjechał do MSV Duisburg. W Niemczech mu się nie powiodło, ostatnio bronił barw Jagiellonii Białystok, ale tam głównie leczył kontuzję. Teraz wraca na stare śmieci.
Oprócz Zahorskiego do Górnika wrócił po półtoraczonej przerwie pomocnik Grzegorz Bonin, który jesienią grał w Pogoni Szczecin.
Zabrzanie czekają na zakończenie przebudowy stadionu. Wiosną piłkarze grać będą jeszcze dla trzech tysięcy widzów, ale po modernizacji trybuny pomieszczą 24 tysiące.
"Z niecierpliwością oczekujemy na ten moment. Na pewno nowy stadion będzie dodatkowym bodźcem motywacyjnym dla zespołu" – ocenił szef klubu.
Oprócz Bonina i Zahorskiego, kadrę wzmocnili estoński pomocnik Sergei Mosnikov (Pogoń Szczecin) i obrońca Mateusz Słodowy (czeska Viktoria Żiżkov).
Górnicy zimą niemal trzy tygodnie spędzili na zgrupowaniu w Turcji. "Wszystko zostało przygotowane tak, jak życzył sobie sztab szkoleniowy. Myślę, że zawodnicy mieszkali i trenowali w bardzo dobrych warunkach" - podsumował Jankowski.

źródło: PAPRedakcja www.Gornik.Zabrze.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, itp.

Copyright © 2001-2020 Górnik Zabrze On-Line - serwis nieoficjalny. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
[zalecane przeglądarki: Mozilla Firefox, Google Chrome, Opera] online