Nawałka: Zastąpić Milika

Trener piłkarzy Górnika Zabrze Adam Nawałka przyznał, że podczas przygotowań do rundy wiosennej zespół pracował m.in. nad innym sposobem kończenia akcji wobec straty "bardzo wartościowego zawodnika". Zimą do Bayeru Leverkusen odszedł napastnik Arkadiusz Milik. 

"Podczas zgrupowania w Turcji ćwiczyliśmy nowe schematy gry ofensywnej. Szczegółów nie będę zdradzał, ale chodzi o finalizację akcji przez większą liczbę piłkarzy" – powiedział Nawałka podczas konferencji prasowej.

W zimowych przygotowaniach zabrzan nie brał udziału skrzydłowy Prejuce Nakoulma, który z reprezentacją Burkina Faso dotarł do finału turnieju o Puchar Narodów Afryki.

"Prezes" wrócił do Zabrza, a w mediach trwają spekulacje na temat jego szybkiego transferu jeszcze w lutym. "Kto oglądał rywalizację w PNA ten wie, że Prejuce jest w bardzo dobrej dyspozycji. Myślę, że wzmocni naszą siłę ofensywną w pierwszym meczu" – stwierdził szkoleniowiec Górnika.

Zaznaczył jednak, że transfery – do i z klubu – są jeszcze przed startem rundy wiosennej ekstraklasy możliwe. "Musimy reagować na rozwój wypadków" - dodał.

Nakoulma miał już odejść z Zabrza latem. Nawet pożegnał się z kolegami i kibicami podczas jednego ze sparingów. Ale ostatecznie nowego pracodawcy w poprzednim „okienku transferowym" nie znalazł.

Receptą na zastąpienie Milika może być napastnik Tomasz Zahorski Górnika (ostatnio Jagiellonia Białystok), który zimą wrócił do Górnika.

"Pracował ciężko, jak i reszta zespołu. Jego dyspozycja jest coraz lepsza. Walczy o miejsce w osiemnastce na mecz z Piastem" – powiedział szkoleniowiec.

Nawałka zauważył, że sytuacja ekonomiczna zabrzan nie jest łatwa i dlatego na przykład, zatrudniając estońskiego pomocnika Siergieja Mosznikowa, brano pod uwagę zarówno poziom sportowy gracza, jak i jego wymagania finansowe.
Nie odniósł się do doniesień na temat swojego odejścia do krakowskiej Wisły.

"To są spekulacje, których nie zamierzam komentować" – skwitował trener, który w śląskim klubie pracuje od 1 stycznia 2010. Z Wisłą był w przeszłości związany jako piłkarz i szkoleniowiec.

źródło: PAPRedakcja www.Gornik.Zabrze.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, itp.

Copyright © 2001-2020 Górnik Zabrze On-Line - serwis nieoficjalny. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
[zalecane przeglądarki: Mozilla Firefox, Google Chrome, Opera] online