Bemben: Kadrę mamy liczną i wyrównaną. To może być nasz plus

- Mówimy o stracie Milika i ewentualnie Nakoulmy. A co gdyby Borussia w ciągu kilku tygodni straciła Lewandowskiego i Reusa? - pyta Michał Bemben, doświadczony obrońca Górnika Zabrze.
Prawy defensor zdaje sobie sprawę, że nie będzie łatwo zastąpić Arkadiusza Milika i - ewentualnie - Prejuce Nakoulmy. - Mówimy o Górniku, ale - zachowując proporcje - pomyślmy, że Borussia w ciągu kilku tygodni traci Lewandowskiego i Reusa. Nie wierzę, że w ciągu kilku tygodni byliby w stanie w Dortmundzie załatać tę dziurę. Chociaż oni, zarabiając na tym duecie 60 milionów euro, pewnie 30 zainwestowaliby w następców. Potem jednak trzeba czasu, by zgrać zespół i nauczyć zawodników pewnych nawyków. Tego nie da się zrobić w 20 dni - podkreśla Michał Bemben.
Zabrzanie mogą grać wiosną trochę inną piłkę niż jesienią. - Zgadzam się z opinią, że akcenty muszą zostać rozłożone na cały zespół. Czekam na gole Pawła Olkowskiego, potrafią też uderzyć Aleksander Kwiek i Mariusz Przybylski. Ja zaliczyłem w Turcji dwie asysty i tak to powinno wyglądać w lidze. Tego się powinno wymagać od bocznego obrońcy, nawet 37-letniego. Łatwiej powiedzieć: "Ja bronię, ty strzelaj". Ale nie tędy droga - podkreśla.
Jak wyglądają typy Bembena na nadchodzącą wiosnę? - Legia ma najlepszy skład. Lepszy niż jesienią. Polonia ma słabszy. Lech chyba trochę lepszy. A my? To tylko słowa i papier. Legię wskazałbym na nim jako mistrza, ale żeby już złożyć pod tym podpis? Nie! Nie powiem, jak wypadnie Górnik, bo to przecież 15 meczów i trzy miesiące grania. Każdemu, kto ma w głowie tylko najbliższy mecz z Piastem, chcę przypomnieć, że kończymy wyjazdem z Lechią, a kadrę mamy liczną i wyrównaną. To może być nasz plus - dodaje Bemben.
Zimą dla zabrzan ważne było też to, że finansowo skorzystali na transferze Milika. - Co mam powiedzieć? Każdy gra też po to, by zarobić na kolejne lata i dostać pieniądze zgodnie z podpisaną umową. Tym bardziej, że raczej nie sprawiamy zawodu. Z drugiej strony - jako wychowanek Górnika - chciałbym, aby klub nie był zależny od jednego transferu i żeby mógł planować budżet z pewnym wyprzedzeniem. Może, gdy będzie nowy stadion? - kończy obrońca.

źródło: SportRedakcja www.Gornik.Zabrze.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, itp.

Copyright © 2001-2020 Górnik Zabrze On-Line - serwis nieoficjalny. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
[zalecane przeglądarki: Mozilla Firefox, Google Chrome, Opera] online