Sparing: KS Polkowice - Górnik Zabrze 0:1 (0:0, 0:0, 0:1)

W meczu sparingowym rozegranym w Grodzisku Wielkopolskim Górnik Zabrze wygrał 1:0 (0:0, 0:0, 1:0) z drugoligowym KS Polkowice. Bramka: Grzegorz Bonin (62.).
Sędziował: Tomasz Zieliński (Konin). Grano 4x25 minut. W 78. minucie Tomasz Zahorski (Górnik) nie wykorzystał rzutu karnego (bramkarz obronił).

Zwycięska bramka padła w trzeciej kwarcie. Strzelił ją w podbramkowym zamieszaniu Grzegorz Bonin. Inny zawodnik, który zimą wrócił do Górnika (ale w przeciwieństwie do Bonina nie podpisał umowy), Tomasz Zahorski na początku kolejnej części gry nie wykorzystał rzutu karnego.

Tak jak w spotkaniu przeciwko Warcie szansę gry dostali starający się o zatrudnienie w zabrzańskim klubie: Mateusz Kuchta (Stadion Śląski), Krzysztof Kaliciak (Chrobry Głogów), Tomasz Mokwa (Calisia Kalisz) i Estończyk Sergei Mosnikov (Pogoń Szczecin).

Pojawił się także 17-letni bramkarz Marcin Marcinkowski (UKS Łady), zabrakło natomiast Łukasza Spławskiego (Nielba Wągrowiec), który opuścił zgrupowanie.

Skład Górnika: (I i II kwarta) Mateusz Kuchta (10 Łukasz Skorupski, 26 Norbert Witkowski) - Paweł Olkowski, Adam Danch, Ołeksandr Szeweluchin, Michał Płonka - Konrad Nowak, Aleksander Kwiek, Bartosz Iwan, Wojciech Łuczak, Marcin Wodecki - Krzysztof Kaliciak. (III i IV kwarta) Marcin Marcinkowski (76 Mateusz Sławik) - Mateusz Słodowy, Bartosz Kopacz, Ołeksandr Szeweluchin, Mariusz Magiera - Tomasz Mokwa (86 Daniel Barbus), Sergei Mošnikov, Krzysztof Mączyński, Grzegorz Bonin, Przemysław Oziębała (96 Gabriel Nowak) - Tomasz Zahorski.

źródło: Gornik Zabrze SSA / GW