Forum
 

U Nawałki nie ma lekko

Dostają solidny wycisk. Adam Nawałka wyznaje zasadę, że jedynym sposobem na dobre przygotowanie zespołu do rundy jest katorżnicza praca. Nie inaczej jest podczas obozu w Grodzisku Wielkopolskim, gdzie zawodnicy zabrzan trenują aż cztery razy dziennie!
U trenera Nawałki nie ma zmiłuj się. Piłkarze dobrze o tym wiedzą, ale nie skarżą się specjalnie na metody obecnego szkoleniowca zabrzan. A plan dnia podczas obozu w Grodzisku przypomina wojskowe szkolenie w koszarach. Zawodnicy Górnika już o godzinie siódmej rano biegają w hali. Dopiero po tzw. tlenówce mogą udać się na śniadanie.
Przed południem, również w hali, odbywa się drugi trening. Następnie zawodnicy mają obiad i chwilę wytchnienia. To jednak dopiero połowa wyczerpujących zajęć. Po południu zabrzanie szlifują taktykę i rozgrywają gry szkolne, a po kolacji piłkarze zamiast do swoich pokoi udają się jeszcze do kriokomory oraz na siłownię. Dopiero po tej ostatnie serii zajęć mogą iść spać.
- Runda jesienna była dla nas udana właśnie dzięki ciężkiej pracy, którą wykonaliśmy wcześniej. Zawodnicy byli świetnie przygotowani kondycyjnie i efekty tego widzieliśmy. Moi piłkarze zdają sobie sprawę, że tylko wielki wysiłek popłaca i tylko w ten sposób można odnosić sukcesy. Wymagania z mojej strony wobec nich są bardzo duże. Aby indywidualnie zyskać, każdy musi drużynie coś dać od siebie – wyjaśnia swoje podejście Adam Nawałka.
Co ciekawe nawet sparingi u szkoleniowca Górnika trwają dłużej niż zwykle, bo aż sto minut. Oby tak wszyscy w ekstraklasie ostro zasuwali, a poziom ligi z pewnością będzie coraz wyższy.

źródło: FaktRedakcja www.Gornik.Zabrze.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, itp.

Copyright © 2001-2018 Górnik Zabrze On-Line - serwis nieoficjalny. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
[zalecane przeglądarki: Mozilla Firefox, Google Chrome, Opera] online