Forum
 

Wzrost poziomu testosteronu u piłkarzy Górnika

Zawodnicy Górnika Zabrze nie mają chwili wytchnienia podczas zgrupowania w Grodzisku Wielkopolskim.
Zabrzanie trenują nawet cztery razy dziennie. Ostatnie zajęcia związane są z wizytą w kriokomorze. - Zabiegi te hartują organizm, zwiększają jego odporność, niwelują mikrourazy i przyspieszają rehabilitację piłkarzy po urazach, jak teraz Michała Bembena czy Mateusza Zachary. Ponadto powodują, że zawodnicy lepiej znoszą duże obciążenia na treningach, zwiększają poziom testosteronu, przez co są bardziej "naładowani", zmniejszają napięcie mięśniowe i korzystnie wpływają na sen - podkreśla fizjoterapeuta Bartłomiej Spałek.
Wchodząc do kriokomory, zawodnicy ubrani są jedynie w spodenki, getry zakrywające kolana, ściągacze na ramiona oraz opaski na głowę zakrywające uszy. Poruszają się w chodakach. Aby szybciej minął im czas, często... śpiewają piosenki.

źródło: GW / gornikzabrze.plRedakcja www.Gornik.Zabrze.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, itp.

Copyright © 2001-2018 Górnik Zabrze On-Line - serwis nieoficjalny. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
[zalecane przeglądarki: Mozilla Firefox, Google Chrome, Opera] online