Forum
 

Górnik kusi Marcina Robaka

Górnik Zabrze chce zimą wzmocnić siłę rażenia. Lukę po Arkadiuszu Miliku może załatać Marcin Robak.
Górnik tej zimy wzmocnił konkurencję na prawej stronie boiska. Z Żiżkowa został sprowadzony do Zabrza Mateusz Słodowy, a z Pogoni Szczecin Grzegorz Bonin, dla którego jest to powrót do Zabrza po 18 miesiącach. Kadra na rundę wiosenną byłaby niemal pełna, gdyby nie brak "rasowego" napastnika, który miałby wypełnić lukę po Arkadiuszu Miliku. 

Kończył z Milikiem

Kto może nim być? Od kilku dni w mediach pojawia się nazwisko Tomasza Zahorskiego, który w Zabrzu grał przez 4,5 roku i strzelił w tym czasie osiemnaście bramek. Najlepszy miał jednak pierwszy sezon, w którym aż dziesięć razy trafiał do bramki rywala. To wtedy trafił do kadry Leo Beenhakkera, pojechał na Euro 2008, a po imprezie były zachodnie kluby oferujące za niego milion euro. Właściciel nie zgodził się jednak na transfer, a Zahorski zimą ubiegłego roku odszedł „za darmo” do MSV Duisburg. Jesienią w sezonie 2010/11 grał w Górniku z wchodzącym wtedy do zespołu Milikiem i nawet strzelał więcej goli niż 17-letni wtedy debiutant. Zahorski odchodził z trzema golami na koncie, kiedy Milik nie trafił w lidze nawet raz. Górnik jednak rozstawał się z piłkarzem bez wielkiego żalu. Rola Zahorskiego w zespole była coraz mniejsza, a otwierał ówczesną listę płac. Milik zarabiał w pół roku tyle, co Zahorski w miesiąc. Kolejny rok, już poza Zabrzem, miał bardzo słaby. W Niemczech grał niewiele, a w Białymstoku głównie leczył kontuzję. Adam Nawałka jednak nie wyklucza ściągnięcia „Zahora” na pół roku do Zabrza, na podobnych warunkach, jakie zaproponowano Grzegorzowi Boninowi. O ile nie będzie innej alternatywy.

W Turcji go nie chcą

To bowiem tylko jeden z możliwych pomysłów na wzmocnienie siły ataku. Najnowszym nazwiskiem na „giełdzie” jest Marcin Robak, kilka lat temu jeden z najlepszych napastników w ekstraklasie. Po wyjeździe byłego piłkarza Korony Kielce, a potem Widzewa Łódź do Turcji, było już znacznie gorzej. Robak grał w Konyasporze, potem przeszedł do Mersinu, gdzie praktycznie wszystkie mecze jesienią oglądał z trybun. Klub zadeklarował, że nie będzie robił przeszkód w odejściu Robaka już tej zimy. Jego nazwisko było kojarzone z Koroną, teraz nieśmiało mówi się o Górniku. Swoją drogą, zabrzanie byli wstępnie zainteresowani Maciejem Korzymem z Kielc, ale ostatecznie nic z jego transferu do Zabrza nie wyszło.
Opcji jest znacznie więcej i dziś nikt nie przesądzi, która ostatecznie zwycięży. W każdym razie trener Nawałka chce mieć przynajmniej jednego wysokiego napastnika, który dobrze gra tyłem do bramki, potrafi utrzymać się przy piłce i rozegrać ją z pomocnikami.

Dziś pierwszy sprawdzian

W obecnej kadrze Górnika wybór jest niewielki. Mateusz Zachara jest po zabiegu i na razie nie trenuje z zespołem. Jesienią niewiele grał, ale też nie powalił na kolana Przemysław Oziębała. Nie wiadomo, czy po Pucharze Afryki nie odejdzie z Zabrza Prejuce Nakoulma. Poza tym są w Grodzisku testowani Krzysztof Kaliciak (Chrobry Głogów) i Łukasz Spławski (Nielba Wągrowiec). Ten ostatni strzelił jesienią 9 goli w 13 meczach, ale w drugiej, czyli de facto w trzeciej lidze. Dziś Górnik o 11.00 gra sparing z Wartą Poznań i na „szpicy” może pojawić się Konrad Nowak. Górnik wiąże wielke nadzieje z jego talentem, a konkurencja na prawej stronie, po przyjściu Bonina, może być większa. Nowak to szansa Górnika na zarobienie w przyszłości sporych pieniędzy, więc klub będzie w niego inwestował, jak poprzednio w Milika. Może w roli napastnika. Dodajmy, że wczoraj do trenujących w Grodzisku piłkarzy dołączył Tomasz Mokwa, 19-letni pomocnik Calisii, który będzie testowany przez kilka najbliższych dni. Mokwa jest pomocnikiem.

źródło: SportRedakcja www.Gornik.Zabrze.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, itp.

Copyright © 2001-2018 Górnik Zabrze On-Line - serwis nieoficjalny. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
[zalecane przeglądarki: Mozilla Firefox, Google Chrome, Opera] online