Forum
 

Górnik szuka napastnika

Szansę gry w ataku Górnika może dostać Konrad Nowak, kolega Arkadiusza Milika.
Konrad Nowak i Arkadiusz Milik trafili do Górnika Zabrze z Rozwoju Katowice, gdzie razem grali w juniorach. Arek już się wypromował przy Roosevelta i za 2,6 miliona euro został sprzedany do Bayeru Leverkusen. Wiosna ma należeć do Nowaka, o którym kiedyś trener Maciej Skorża powiedział: "biegający milion złotych". 
Odejście Arkadiusza Milika, kontuzja Mateusza Zachary (po zabiegu przepukliny nieprędko zacznie trenować z pełnym obciążeniem) i wyjazd Prejuce Nakoulmy na Puchar Narodów Afryki zmuszają szkoleniowca do szukania nowych rozwiązań w napadzie i to jest szansa dla 18-latka, o którym Adam Nawałka mówi krótko: - Ma predyspozycje, by grać w ataku i na pewno zostanie na tej pozycji wypróbowany.
W meczach kontrolnych Konrad Nowak, który jesienią występował na skrzydle (lub jako podwieszony napastnik), będzie grał na szpicy na zmianę z Krzysztofem Kaliciakiem, testowanym graczem Chrobrego Głogów. Docelowo trener chce mieć jednak co najmniej dwóch napastników o odmiennej charakterystyce. Jeden z nich to ma być typowa dziewiątka, czyli zawodnik, który dobrze gra tyłem do bramki.

źródło: Przegląd SportowyRedakcja www.Gornik.Zabrze.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, itp.

Copyright © 2001-2018 Górnik Zabrze On-Line - serwis nieoficjalny. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
[zalecane przeglądarki: Mozilla Firefox, Google Chrome, Opera] online