Forum
 

Nawałka spłaca stare długi

W ciągu trzech lat Górnik Zabrze zyskał na czysto 10 mln złotych na transferach. To w dużej mierze zasługa Adama Nawałki.
Biorąc pod uwagę, że klub ciągle spłaca stare długi (nieoficjalnie mówi się, że chodzi o 20 mln zł), taki trener to prawdziwy skarb. W czterech ostatnich okienkach zabrzanie sprzedali piłkarzy za łączną kwotę 14 mln 420 tys. zł. To wynik znakomity, zważywszy że Górnik nie jest ligowym potentatem. 

Zabrzanie mają jednak szkoleniowca, który nie tylko potrafi oszlifować talenty, ale i postawić na nogi zawodników „po przejściach". Ci coraz chętniej przychodzą do zespołu i zgadzają się na to, by grać za grosze. Przykłady? Seweryn Gancarczyk i Bartosz Iwan mają pensję poniżej 10 tys. miesięcznie. Jesienią Górnik Zabrze grał jedenastką, której miesięczne utrzymanie oszacowaliśmy na 250 tys. zł. Dla porównania podajmy, że jedenastka w erze Henryka Kasperczaka (najdroższa w Górniku Zabrze w XXI wieku), która wiosną 2009 roku spadła do I ligi, kosztowała miesięcznie grubo ponad 400 tys. Obecnie najlepiej zarabiający piłkarz dostaje 35 tys. zł miesięcznie, wtedy lider listy płac kasował blisko 80 tys.

Tak dobrze jeszcze nie było

Właściciele Górnika Zabrze najbardziej cieszą się jednak z transferów, bo przed kadencją Nawałki nie notowano na tym polu wielkich sukcesów. Najświeższy hit to oczywiście Arkadiusz Milik. Został on kupiony z Rozwoju Katowice w pakiecie z Wojciechem Królem za pół miliona. Bayer Leverkusen zapłacił za niego 20 razy więcej. Rośnie też wartość innych zawodników, którzy są pilnie obserwowani przez zagranicznych skautów. Paweł Olkowski pozyskany za 300 tys. zł z GKS Katowice ma w kontrakcie kwotę odstępnego 3,2 mln i jest na liście życzeń kilku ekip Bundesligi. Prejuce Nakoulma przyszedł z Bogdanki Łęczna za 1,1 mln zł, ale dziś można go kupić wykładając równe 5 mln, bo tyle zapisano w klauzuli. Też jest obserwowany. Na minimum 4 mln zł wyceniany jest Łukasz Skorupski. Rok temu TSG Hoffenheim oferowało za niego 3,2 mln.

źródło: Przegląd SportowyRedakcja www.Gornik.Zabrze.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, itp.

Copyright © 2001-2018 Górnik Zabrze On-Line - serwis nieoficjalny. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
[zalecane przeglądarki: Mozilla Firefox, Google Chrome, Opera] online