Wielka rywalizacja w Górniku

W Górniku Zabrze, co pokazał mecz z Polonią Warszawa, trwa ostra rywalizacja Mariusza Magiery z Sewerynem Gancarczykiem o miejsce na lewej obronie.
Seweryn Gancarczyk został sprowadzony latem, by zastąpić Mariusza Magierę. Już na początku został okrzyknięty rewelacją. W końcu nadrabiał ogromne treningowe zaległości, a grał bardziej niż przyzwoicie. – Ma bardzo dobrze ułożoną nogę – chwalił Mariusz Magiera kolegę z zespołu.
– Ostatnio Seweryn Gancarczyk się jednak zaciął – analizuje Zygmunt Anczok, były boczny defensor Górnika Zabrze i reprezentacji. – Mecze z Bełchatowem (2:0) i Zagłębiem Lubin (0:2) pokazały, że jego forma nie jest stabilna. Jego gra zaczęła mi przypominać występy doświadczonego piłkarza, który już nie idzie na całość a braki tuszuje rutyną. Może nie popełniał jakichś większych błędów, ale obrona nie funkcjonowała jako całość i ktoś musiał za to zapłacić ławą. A powrotu Mariusza Magiery oczekiwali wszyscy, w końcu to król asyst poprzedniego sezonu. W sobotę wrócił do składu po sześciu miesiącach przerwy spowodowanej leczeniem kontuzji.
– Jak na tak długą przerwę, wypadł całkiem przyzwoicie – ocenia Zygmunt Anczok. – Zaliczył kilka dokładnych podań do przodu i generalnie nie odstawał od reszty. Można postawić zarzut, że nie zapędzał się pod bramkę rywala, ale po takiej absencji brakuje zawodnikowi pewności siebie. Na efektowne rajdy Mariusza musimy więc trochę poczekać.
– To był mój pierwszy mecz po długiej przerwie i jeszcze trochę czasu musi minąć, abym doszedł do pełnej dyspozycji – opowiadał Mariusz Magiera o swoim występie przeciwko Polonii Warszawa. – Moja zmiana była wcześniej zaplanowana przez szkoleniowca. Muszę też podziękować naszemu bramkarzowi Łukaszowi Skorupskiego, bo uratował mnie, broniąc rzut karny – dodaje Mariusz Magiera. Obrońca był sprawcą jedenastki. Sędzia podyktował ją za jego faul na Tomaszu Brzyskim w polu karnym.

źródło: Przegląd SportowyRedakcja www.Gornik.Zabrze.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, itp.

Copyright © 2001-2020 Górnik Zabrze On-Line - serwis nieoficjalny. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
[zalecane przeglądarki: Mozilla Firefox, Google Chrome, Opera] online