Forum
 

Trener bramkarzy: Treningi zadecydują

Łukasz Skorupski słabo bronił w meczu z Legią. Czy z Widzewem między słupkami stanie Norbert Witkowski? Rozmowa z Jarosławem Tkoczem, trenerem bramkarzy Górnika Zabrze. 

Zapytam wprost: czy Łukasz Skorupski straci miejsce w bramce Górnika na rzecz Norberta Witkowskiego?
- Rzeczywiście mecz z Legią Łukaszowi nie wyszedł, ale o tym, kto będzie bronił w kolejnym spotkaniu z Widzewem przekonamy się dopiero za kilka dni.

Co się może do tego czasu wydarzyć?
- Będziemy trenować. I właśnie na treningach trzeba będzie bacznie Łukasza obserwować, przekonamy się jak reaguje na wpadkę, która mu się przydarzyła. Czy idzie myślami do przodu, czy też przeżywa i rozpamiętuje mecz z Legią. Ten drugi wariant byłby oczywiście gorszy.

A nie przyszło panu do głowy, że niedzielne spotkanie było np. wynikiem takiego stresu, jaki może mieć źródło w niedawnym, równie słabym, występie Skorupskiego w reprezentacji młodzieżowej. Myślę oczywiście o czterech golach strzelonych mu przez Rosjan.
- Chyba jednak nie wiązałbym tych wydarzeń ze sobą. Analizowaliśmy zresztą także to spotkanie i kolejne, z Portugalią. Nie, na mecz z Legią nie miało to wpływu...

Kto w Górniku podejmie ostateczną decyzję przed kolejnym meczem?
- Jak zawsze będzie to Adam Nawałka. Siądziemy, porozmawiamy, opiszę mu formę i zaangażowanie w zajęcia każdego z bramkarzy, mogę przedstawić własną sugestię, ale to trener postawi kropkę nad i.

Kiedy to się stanie?
- Zazwyczaj skład jedenastki odczytywany jest na przedmeczowej odprawie. Ale nie ma co ukrywać, że bramkarzowi daje się wcześniej mniej lub bardziej wyraźne sygnały, żeby mógł się w głowie do takiego występu przygotować.

Jakie znaczenie dla Skorupskiego może mieć to, że mecz z Legią zakończył się remisem?
- Całkiem spore. Można powiedzieć, że chłopaki uratowali mu tyłek (śmiech).

źródło: Przegląd Sportowy



Redakcja www.Gornik.Zabrze.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, itp.

















Copyright © 2001-2018 Górnik Zabrze On-Line - serwis nieoficjalny. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
[zalecane przeglądarki: Mozilla Firefox, Google Chrome, Opera] online