Dwa plany trenera Adama Nawałki

Trener Górnika Zabrze Adam Nawałka przyznał, że podczas przygotowań do nowego sezonu piłkarskiej ekstraklasy opracował dwa scenariusze gry swojej drużyny - z Prejucem Nakoulmą i bez napastnika reprezentacji Burkina Faso.
Wypożyczony z Bogdanki Łęczna "Prezes" był w poprzednim sezonie najskuteczniejszym graczem zabrzan. Zdobył 9 goli. W efekcie Górnik postanowił wykupić piłkarza. Transfer Nakoulmy do zagranicznej drużyny miał poprawić stan finansów Górnika. Pojawiły się propozycje, zawodnik nawet pożegnał się z kolegami i kibicami podczas sparingu ale... nadal trenuje w Zabrzu.
- Wiemy, jakie były perypetie z jego transferem. To problem dla zawodnika. Dla mnie sytuacja była klarowna - musiałem mieć plan A i B. I tak się stało. Pewną niewiadomą jest dyspozycja Nakoulmy. Na treningach prezentuje się świetnie, jednak mecz o stawkę - to coś zupełnie innego. Trzeba było tak poprowadzić przygotowania, aby nie "zabić" jego naturalnych cech - szybkości, dynamiki - powiedział Adam Nawałka podczas czwartkowej konferencji prasowej.
Zabrzański szkoleniowiec przyznał, że sytuacja zespołu jest trudna, głównie w związku z niewiadomą w kwestii miejsca rozgrywania meczów. Stadion Górnika jest w przebudowie, klub dostał licencję uprawniającą do gry w Sosnowcu. Nie było też latem pieniędzy na spektakularne transfery.
- Dlatego tak istotne było jak najlepsze przygotowanie drużyny. Także mentalnie. Żadnego szczegółu nie można było zaniedbać. Czeka nas trudny sezon, w którym każdy mecz będzie walką o byt - dodał Nawałka.
Mimo tych problemów i odpadnięcia z Pucharu Polski po porażce z Flotą Świnoujście 1:2 w 1/16 finału szkoleniowiec zabrzan zadeklarował, iż z optymizmem patrzy w przyszłość.
- Jesteśmy dobrze przygotowani i pełni entuzjazmu. Porażka w PP nie spędza mi snu z powiek. Przeciwnie. Uważam, że taki wstrząs zmotywuje dodatkowo zawodników - powiedział.

źródło: PAPRedakcja www.Gornik.Zabrze.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, itp.

Copyright © 2001-2020 Górnik Zabrze On-Line - serwis nieoficjalny. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
[zalecane przeglądarki: Mozilla Firefox, Google Chrome, Opera] online