Oświadczenie SKSGZ w sprawie meczu Piast Gliwice - Górnik Zabrze

"Z wielkim niesmakiem przyjmujemy do wiadomości informację o nie wyrażeniu zgody przez Komendanta Policji w Gliwicach na wpuszczenie zorganizowanej grupy sympatyków Górnika Zabrze na trybuny stadiony Piasta w Gliwicach i wyrażamy swoją dezaprobatę do tego typu działań. 

Niezrozumiałym jest dla nas, jak i dla większości obserwatorów rozgrywek piłkarskich w kraju, że instytucja, która zajmuje się zapewnieniem bezpieczeństwa wszystkich obywateli boi się by na trybuny nowoczesnego i spełniającego surowe wymogi bezpieczeństwa stadionu weszła zorganizowana kilkusetosobowa grupa kibiców drużyny przyjezdnej.

Kilka lat temu, głównym argumentem by nie wpuścić na stadion sympatyków drużyny gości był fakt jego przestarzałości i niespełnienia wymogów bezpieczeństwa.

Obecnie, gdy mamy w Polsce za sobą organizację jednej z największych sportowych imprez, jaką są Mistrzostwa Europy tendencja, by nie wpuszczać kibiców gości dalej jest praktykowana w imię wygody osób odpowiedzialnych za bezpieczeństwo publiczne.

Nie wpuszczenie kibiców Górnika na stadion, których znaczna część jest mieszkańcami Gliwic zamiast zapewnić bezpieczeństwo podczas meczu derbowego może tylko wywołać niepotrzebne zamieszki i awantury pomiędzy kibicami obydwu klubów na terenie miasta.

Równocześnie nie możemy się godzić, by instytucja służąca obywatelom swojego miasta dyskryminowała połowę jego mieszkańców, która sympatyzuje z Górnikiem Zabrze.

Dlatego też wierzymy, że dwa dni, jakie zostały do rozpoczęcia nowego sezonu T-Mobile Ekstraklasy zostaną dobrze wykorzystane, a kibice Górnika w myśl zasady "Piłka nożna dla kibiców"będą mogli z wysokości trybun zobaczyć wspaniale widowisko sportowe w wykonaniu piłkarzy Piasta i Górnika."

Ze sportowym pozdrowieniem
Stowarzyszenie "Klub Sympatyków Górnika Zabrze"

źródło: stowarzyszenie.netRedakcja www.Gornik.Zabrze.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, itp.

Copyright © 2001-2021 Górnik Zabrze On-Line - serwis nieoficjalny. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
[zalecane przeglądarki: Mozilla Firefox, Google Chrome, Opera]