W Tatry z Nakoulmą

W sobotę piłkarze Górnika strzelili 11 goli w Przyszowicach, a wczoraj rozpoczęli zgrupowanie w stolicy Tatr. Jeszcze z Prejuce Nakoulmą i Sewerynem Gancarczykiem.
Zabrzanie od wczoraj są już na zgrupowaniu w Zakopanem. Do autokaru wsiedli o 14:30, a o 19:00 mieli wyznaczony pierwszy podczas obozu trening. Wyszło na niego 28 piłkarzy, bo tylu zabrał ze sobą w Tatry trener Adam Nawałka. Liczba spora, ale też jest w niej kilku piłkarzy, którzy nie mają jeszcze kontraktów z klubem.

Alternatywa dla Magiery

Bartosz Iwan, Tomasz Margol, Konrad Nowak, Bartłomiej Grzelak i Rafał Kujawa to na razie kandydaci do gry w Zabrzu i od ich postawy w grach kontrolnych zależy , czy zostaną w Górniku dłużej. Listę tę uzupełnił Seweryn Gancarczyk, który też pojechał na zgrupowanie. Gancarczyk to lewy obrońca, który ostatnio grał w ŁKS Łódź, a w przeszłości zagrał siedem meczów w reprezentacji Polski. Znalezienie piłkarza na tę pozycję jest obecnie potrzebą chwili, bowiem Mariusz Magiera wciąż nie trenuje z zespołem. Jeden z najlepszych graczy na tej pozycji w lidze został w Zabrzu, a do treningu wróci najwcześniej za dwa tygodnie, co oznacza spore zaległości treningowe w okresie przygotowawczym. Dlatego klub szuka kandydata do gry na lewej stronie defensywy. Na przyjeździe Gancarczyka być może się nie skończy. Ponoć jest pomysł by do Zakopanego przyjechał jeszcze jeden kandydat do gry na tej pozycji. Rehabilitacja po kontuzji wyeliminowała też z udziału w zgrupowaniu Michała Jonczyka i Gabriela Nowaka, ale w ich wypadku powrót na boisko trzeba liczyć w miesiącach, a nie tygodniach.

Oziębała od teraz

Poza kadrą znaleźli się też Wojciech Król i Sebastian Leszczak. Obaj piłkarze mają zostać ponownie wypożyczeni do innych klubów. Jest już za to w Górniku Przemysław Oziębała. Zgodnie z przypuszczeniami w miarę szybko udało mu się rozwiązać kontrakt z Widzewem Łódź i będzie grał na Roosevelta już od rundy jesiennej. Postrzegany jest jako ten, który moze udanie zastąpić Prejuce Nakoulmę. "Prezes" co prawa jest w Tatrach, ale w każdej chwili może dostać sygnał z Austrii, gdzie na zgrupowaniu przed nowym sezonem przebywa Terek Grozny. - Sytuacja jest dynamiczna. Czekamy na sygnał... - można usłyszeć, kiedy pada pytanie o przyszłość piłkarza z Burkina Faso. Nie było jednak sensu, by mając ważny kontrakt z klubem siedział w domu i czekał na telefon.
O tym, że odejście "Prezesa" jest niemal przesądzone, można było się przekonać w sobotę na boisku Jedności Przyszowice, gdzie Górnik zagrał sparing z zespołem gospodarzy. Spekulowano, że Nakoulma w ogóle na boisko nie wyjdzie, ale ostatecznie zagrał i to w niecodziennych okolicznościach.

Szpaler dla "Prezesa"

Nakoulma założyć na ramę opaskę kapitana i przed meczem krzyknął do ustawionych w na środku boiska kolegów: "Kto wygra mecz?!". W odpowiedzi usłyszał "Górnik!" i zaczął się mecz, pewnie ostatni, w którym mogli go zobaczyć na boisku fani zabrzan. Już na początku "Prezes" mógł strzelić nawet pożegnalną bramkę, ale z jego uderzeniem świetnie poradził sobie bramkarz Jedności. W 9. minucie od jego podania zaczęła się akcja, po której trafił do bramki Aleksander Kwiek, a 5 minut później mecz... przerwano. Była 14 minuta i wtedy grający przez cały sezon w lidze z "14" na koszulce Nakoulma zszedł z boiska. Piłkarze utworzyli szpaler, kibice wstali, wszyscy brawami dziękowali mu za rok spędzony w Górniku. Już bez Nakoulmy Górnik zdobył kolejnych 10 goli i stracił 2. Kibice więc nie mieli prawa się nudzić w ciągu 100 minut, jakie trwał mecz (grano dwa razy 50 minut). Najskuteczniejsi byli piłkarze znający się z Rozwoju Katowice. Arkadiusz Mili strzelił trzy gole, a testowany - także 18-latek - Konrad Nowak dwie. Jedną bardzo efektowną, kiedy "szczupakiem" pokonał bramkarza z Przyszowic. Nie trafił do siatki o wiele bardziej doświadczony i starszy Bartłomiej Grzelak, który akurat w tym spotkaniu nie zachwycił.

źródło: Sport