Pierwszoligowiec skarży Górnika

Górnik Zabrze nadal nie zapłacił Bogdance Łęczna za wypożyczenie Prejuce Nakoulmy - pisze "Przegląd Sportowy".
W umowie wypożyczenia napastnika z Bogdanki Łęczna do Górnika nie określono terminu wpłaty należności za transfer. Mimo to Artur Kapelko, prezes klubu z Łęcznej, domaga się powrotu piłkarza. Tłumaczy, że Górnik już dawno miał uregulować należność. Chodzi dokładnie o 950 tys. zł plus 209 tys zł za VAT.

Bogdanka się skarży

Pieniądze dotąd nie wpłynęły na konto I-ligowca, więc Bogdanka złożyła już protest do Komisji Ligi Ekstraklasy S.A. W czwartek zostanie on rozpatrzony. Do tego czasu przedstawiciele spółki zarządzającej rozgrywkami nie chcą niczego oficjalnie komentować. Nieoficjalnie przyznają jednak, że brak daty w umowie oznacza, że kluby powinny usiąść do stołu i dogadać się w sprawie terminu płatności.
- Wiem, że nie ma daty, ale to niczego nie zmienia - mówi prezes Kapelko. - Jeśli kupowalibyście auto w salonie, to przecież nikt nie mówiłby, że macie się dogadać ze sprzedawcą w sprawie terminu. W takiej sytuacji to salon dyktuje warunki. Do 30 kwietnia był czas na wspólne ustalenia. Proponowałem Górnikowi rozmowę o terminie, ale druga strona to bagatelizowała. Teraz, zgodnie z kodeksem handlowym, sami wyznaczyliśmy termin (18 maja - przyp. red.). Został on już przekroczony - wyjaśnia szef Bogdanki.
Przy Roosevelta tłumaczą jednak, że 30 kwietnia był terminem wyłącznie na skorzystanie z prawa pierwokupu. W umowie wypożyczenia nie ma zapisu, że do 30 kwietnia ma być również określony termin płatności.
- Tak naprawdę termin wypożyczenia zawodnika wygasa 30 czerwca - mówi Artur Jankowski, prezes Górnika. - Zamówiliśmy ekspertyzę w kancelarii prawnej, z której wynika, że dopiero w tym terminie powinniśmy uregulować należność. I to zrobimy - dodaje działacz.
Górnik rozważa wcześniejsze zapłacenie VAT. W ten sposób chce pomóc klubowi z Łęcznej, który, jak stwierdził prezes Kapelko nie ma w kasie środków na odprowadzenie podatku. Zasadniczą należność chce przekazać do Łęcznej z końcem czerwca. - Bądźmy poważni. Nie zmuszam klubu z Zabrza, aby kupił naszego zawodnika. Jeśli go nie chce, to może do nas wrócić. Żonglowanie datami przelewu też nie jest poważne. Zresztą Górnik najpierw chciał płacić piętnastego czerwca, a teraz mówi o ostatnim dniu miesiąca - komentuje Kapelko.

Są oferty dla Nakoulmy

W Zabrzu dowodzą, że stanowisko prezesa Bogdanki ma związek z ofertami dla piłkarza. Prawdopodobnie Legia Warszawa i Wisła Kraków są skłonne zapłacić 2 mln zł. za transfer piłkarza i dlatego Łęczna walczy o powrót Nakoulmy. - Nawet gdyby tak było, jest to całkiem naturalne - wyjaśnia Kapelko, który jednak niewątpliwie może sobie pluć w brodę z powodu nie wpisania do umowy z Górnikiem terminu płatności.
Bez względu na to jak potoczą się sprawy rozliczenia za wypożyczenie Nakoulmy, piłkarz w przyszłym sezonie raczej nie będzie grał ani w Bogdance, ani w Górniku. Piłkarz marzy o wyjeździe do Francji, względnie do Niemiec. Problem w tym, że na razie najlepsze oferty ma z ligi rosyjskiej.

źródło: Przegląd SportowyRedakcja www.Gornik.Zabrze.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, itp.

Copyright © 2001-2020 Górnik Zabrze On-Line - serwis nieoficjalny. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
[zalecane przeglądarki: Mozilla Firefox, Google Chrome, Opera] online