Forum
 

Olkowski wolałby zostać w Górniku

- Klubowi brakuje pieniędzy, więc trzeba to łatać transferami. Jeśli Górnik bardzo będzie chciał mnie sprzedać, to trudno - powiedział Paweł Olkowski, pomocnik Górnika Zabrze. 

Eksperci oglądający wasze mecze są zgodni, że teraz Paweł Olkowski, a nie Prejuce Nakoulma, jest najlepszym zawodnikiem Górnika.

Paweł Olkowski: - Mam inne zdanie. Uważam, że Prejuce, choć nie strzela goli, nadal jest bardzo ważny, choćby dlatego że absorbuje obrońców rywala. Poza tym nie tylko ja jestem wyróżniającym się zawodnikiem. Cała drużyna gra lepiej niż jesienią. Krok do przodu zrobiliśmy dzięki zimowej stabilizacji. Przed rozgrywkami było wiele zmian kadrowych. Potrzebowaliśmy czasu, żeby się zgrać. Mnie też potrzebny był czas na aklimatyzację, bo przyszedłem do klubu latem.

Miasto, główny udziałowiec klubu, nie kryje, że dobrze byłoby w lecie wytransferować Nakoulmę, Skorupskiego i Olkowskiego.

- Klubowi brakuje pieniędzy, więc trzeba to łatać transferami. Jeśli Górnik bardzo będzie chciał mnie sprzedać, to trudno. Nie ukrywam jednak, że wolałbym zostać. Wiem dobrze, że częste zmiany nie wpływają korzystnie na zawodnika. Pierwsze pół roku w GKS Katowice też nie było dla mnie udane. W Górniku tak samo. Jesienią fajerwerków nie było. Teraz jest lepiej. I fajnie byłoby zostać, bo buduje się nowy stadion i za rok ta drużyna może być w innym miejscu.

Górnik już dawno zapewnił sobie utrzymanie. O co teraz walczycie?

- Przed meczem z Ruchem wykalkulowaliśmy sobie, że wygrana pozwoli nam doskoczyć do czołówki. Remis w Chorzowie nieco ten plan weryfikuje, choć szanse są nadal. Sam się do słabego wyniku przyczyniłem, bo nie wykorzystałem znakomitej okazji.

źródło: Przegląd SportowyRedakcja www.Gornik.Zabrze.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, itp.

Copyright © 2001-2019 Górnik Zabrze On-Line - serwis nieoficjalny. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
[zalecane przeglądarki: Mozilla Firefox, Google Chrome, Opera] online