Forum
 

Bilety zamówione, ale...

Komisja Ligi Ekstraklasy dziś podejmie decyzję w sprawie ewentualnej kary nałożonej na Górnika Zabrze po niedzielnych wydarzeniach na Cichej.
- Kara finansowa jest raczej nieunikniona. Spodziewamy się też, że może nasi kibice nie zobaczą najbliższego meczu wyjazdowego Górnika w Białymstoku - mówi Krzysztof Maj, dyrektor wykonawczy Górnika. - Bilety zostały zamówione już wcześniej. Teraz czekamy na decyzję. Jeżeli zakaz zostanie nałożony, trzeba będzie z nich zrezygnować.

Do Warszawy na posiedzenie komisji jedzie Tomasz Milewski, odpowiedzialny w Górniku za sprawy bezpieczeństwa. Dodajmy, że we wtorek władze klubu spotkały się ze Stowarzyszeniem Kibiców Górnika, by omówić wydarzenia w Chorzowie. - Doszliśmy do porozumienia. Więcej nie chciałbym mówić - twierdzi Tomasz Milewski. Podczas spotkania rozmawiano o pokryciu kosztów zniszczeń w Chorzowie. Górnik już w poniedziałek zadeklarował, że zapłaci za zniszczenia dokonane na obiekcie przez fanów z Zabrza.

Tomasz Milewski wierzy jednak, że zakaz wyjazdów zabrzan do Białegostoku wcale nie jest przesądzony. - Oczywiście dostosujemy się do tej decyzji. Wiozę jednak do Warszawy listę kibiców, którzy byli w Chorzowie i tych, którzy zapisali się na wyjazd do Białegostoku. Na tej drugiej jest ponad 250 nazwisk i tylko dwanaście tych samych, którzy byli w Chorzowie. Kary powinny spotkać winnych, a nie wszystkich - kończy Tomasz Milewski.

Górnik po wolnym wtorku, kiedy indywidualnie trenowała tylko grupa piłkarzy, wczoraj wrócił do zajęć przed sobotnim meczem z "Jagą". Wiadomo, że przeciwko "Jadze" nie zagra Oleksandr Szeweluchin. Kontuzjowany w Chorzowie Ukrainiec być może zdąży na kolejny mecz z Podbeskidziem. Nie powinno być jednak większych problemów ze znalezieniem jego zmiennika. Na środku defensywy mogą zagrać Michał Pazdan, Błażej Telichowski, lub - jak na Cichej - Adam Marciniak.

Tymczasem Arkadiusz Milik podpisał wczoraj nowy, obowiązujący przez cztery lata kontrakt z Górnikiem. - To kontynuacja poprzedniego kontraktu, który kończył się w tym sezonie. Nie tak dawno skończyłem 18 lat, teraz jestem pełnoletni i mogłem podpisać dorosły kontrakt - przyznaje Milik, który wyznaczył sobie kilka sportowych celów. - Do tej pory strzeliłem dwa gole, ale chciałbym strzelić ich więcej. Najważniejsze jest jednak to, by Górnik zdobył w tym sezonie jak najwyższe miejsce. Chciałbym też grać częściej. W klubie czuję się bardzo dobrze i chciałbym się rozwijać z każdym meczem - dodaje 18-letni napastnik, który gra w koszulce z numerem 99.

źródło: SportRedakcja www.Gornik.Zabrze.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, itp.

Copyright © 2001-2019 Górnik Zabrze On-Line - serwis nieoficjalny. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
[zalecane przeglądarki: Mozilla Firefox, Google Chrome, Opera] online