Forum
 

Górnik powalczy o własny stadion

Działacze Górnika Zabrze w czwartek będą przekonywali komisję licencyjną PZPN, że zabrzański przebudowywany stadion nadaje się do rozegrania niedzielnego meczu z Legią Warszawa. "Wierzę, że osiągniemy porozumienie" - powiedział prezes klubu Artur Jankowski.
We wtorek po południu komisja licencyjna PZPN zobowiązała klub do wskazania „obiektu spełniającego wymagania ekstraklasy". 
Górnik jest objęty "nadzorem infrastrukturalnym". Stadion ma obecnie tylko jedną trybunę na trzy tysiące miejsc. Trybuny z pozostałych trzech stron boiska zostały zburzone. Wokół rozciąga się plac budowy. Podobnie było jesienią. Komisja zwróciła uwagę na problemy przy zapewnieniu bezpieczeństwa w trakcie imprez sportowych, a także utrudnienia przy przeprowadzeniu transmisji telewizyjnych.
„Nie wiemy o co konkretnie chodzi. Stadion był zimą kilka razy wizytowany i wszelkie wskazane poprawki są wykonywane" - dodał Jankowski.
Przyznał, że klub nie dostał na piśmie żadnych wytycznych od komisji licencyjnej, dotyczących zakresu niezbędnych prac. Podkreślił, że Górnik ma licencję i wszystkie zezwolenia dotyczące organizowania meczów.
„Jesteśmy w bardzo skomplikowanej sytuacji, bo przecież trudno znaleźć inny stadion w ciągu trzech dni. Tylko uzyskanie zgody na organizowanie imprezy masowej zabiera miesiąc" - stwierdził prezes Górnika.

źródło: PAPRedakcja www.Gornik.Zabrze.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, itp.

Copyright © 2001-2018 Górnik Zabrze On-Line - serwis nieoficjalny. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
[zalecane przeglądarki: Mozilla Firefox, Google Chrome, Opera] online