Strąk dogadał się z Górnikiem

Koniec wojny z Pawłem Strąkiem. Górnik weźmie pożyczkę i spłaci wszystkie zaległości wobec piłkarza - pisze "Przegląd Sportowy".
Na razie zawodnik otrzymał dwie pensje: listopadową i grudniową oraz 100 tysięcy złotych na poczet wynoszących ponad pół miliona zaległości. Działacze zgodzili się również na półroczne wypożyczenie Strąka do Zawiszy Bydgoszcz i płacenie mu w tym okresie połowy kontraktu. Jakby tego było mało, w lipcu gracz ma otwarte drzwi do kadry pierwszego zespołu Górnika. - Czekamy na niego - mówi prezes Artur Jankowski.
Górnik dotąd zaciekle walczył z piłkarzem. W lecie 2009 roku Strąk został zesłany do rezerw. Przez 19 miesięcy nie dostawał żadnych pieniędzy. W międzyczasie z klubu słano do PZPN wnioski o rozwiązanie kontraktu z winy zawodnika. Wszystko na nic. Zmiana frontu wzięła się stąd, że niechciany dotąd gracz zagroził skierowaniem sprawy do Wydziału Dyscypliny PZPN. Zabrzanie zdali sobie sprawę, że mogliby zostać ukarani za niewywiązywanie się z zobowiązań finansowych. Grozi za to zakaz transferów, ujemne punkty, względnie kara finansowa.
W efekcie klub mógłby mieć również wielkie kłopoty z uzyskaniem licencji na następny sezon. Właśnie dlatego nowa ekipa zarządzająca postanowiła przerwać spór.
Nieoficjalnie wiadomo, że powrocie z wypożyczenia do Zawiszy działacze Górnika i Strąk mają usiąść do stołu i zdecydować, co dalej. Są dwie opcje - włączenie do kadry lub rozwiązanie kontraktu po wypłaceniu połowy stawki.

źródło: Przegląd SportowyRedakcja www.Gornik.Zabrze.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, itp.

Copyright © 2001-2020 Górnik Zabrze On-Line - serwis nieoficjalny. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
[zalecane przeglądarki: Mozilla Firefox, Google Chrome, Opera] online