Nawałka: Chcę wzbogacić taktykę

Górnik Zabrze chce jak najdłużej utrzymywać się przy piłce. - Skorygujemy trochę nasze ustawienie, ale to ma być niespodzianka - deklaruje trener Adam Nawałka. 

Martwi się pan o formę Prejuce'a Nakoulmy?

Adam Nawałka: - W jakiej formie będzie Prejuce, przekonamy się dopiero po jego powrocie z Pucharu Narodów Afryki. W razie potrzeby Nakoulma będzie miał dodatkowe zajęcia. Byłoby fajnie, gdyby mógł jechać z nami na zgrupowanie w Turcji, bo tam będziemy ćwiczyć taktykę. Ale jak nie pojedzie, tragedii nie będzie, bo przez kilka miesięcy zdążył dobrze poznać sposób grania Górnika.

Kolejny kłopot, to choroba Adama Dancha i przemeblowanie w defensywie.

- Nie ma Adama Banasia, drugi Adam jest chory, ale już mamy zastępców. Przyszedł Błażej Telichowski, a teraz klub finalizuje kontrakt Oleksandra Szeweluchina. Widziałem go rok temu, kiedy graliśmy sparing z PFK Sewastopol. Strzelił nam gola i bardzo sie podobał. Ukrainiec jest wysoki, dobrze gra głową, ma świetną lewą nogę. Wspólnie z Michałem Pazdanem powinni stworzyć ciekawy duet. A Danch? Wierzę, że szybko do nas wróci. To ambitny chłopak, który ma dobry wpływ na zespół.

Za chwilę trzeba będzie szukać kolejnych zawodników w miejsce Tomasza Zahorskiego i Aleksandra Kwieka?

- To możliwe. Dla mnie najważniejsze jest to, by najpierw uregulować sprawy wszelkich zaległości w stosunku do piłkarzy. Następnie trzeba rozmawiać z zawodnikami, którym wygasają kontrakty, czyli Adamem Marciniakiem i Pazdanem. Dopiero później można robić transfery. Ciągle istnieje szansa, że do Turcji pojedzie z nami jeszcze jakiś nowy zawodnik ofensywny. Myślałem o Edgarze Bernhardtcie, ale po pierwszym zgrupowaniu nie miałem pewności, że zastąpi mi Kwieka. Zaproponowałem mu jeszcze tydzień testów w Turcji, ale powiedział, że ma inne oferty, musi się zastanowić i może do nas dojedzie.

Siłą Górnika jest taktyka. Od roku pracujecie nad tym, by możliwie jak najdłużej utrzymywać się przy piłce. Doskonalicie grę wysokim i niskim pressingiem.

- I nadal będziemy to robić. Nie ukrywam, że chcemy wzbogacić taktykę o coś nowego. Skorygujemy trochę nasze ustawienie, ale to ma być niespodzianka.

źródło: Przegląd SportowyRedakcja www.Gornik.Zabrze.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, itp.

Copyright © 2001-2020 Górnik Zabrze On-Line - serwis nieoficjalny. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
[zalecane przeglądarki: Mozilla Firefox, Google Chrome, Opera] online