Górnik szuka pieniędzy na transfer Nildo

Wrócił temat przyjścia Brazylijczyka Nildo. Górnik chce zabrać 28-letniego napastnika na najbliższe zgrupowanie do Turcji.
Piłkarz Bogdanki Łęczna, strzelec 11 goli w rundzie jesiennej rozgrywek I ligi, jeszcze w grudniu otrzymał z Zabrza zaproszenie na testy. Nie przyjechał jednak na Roosevelta, gdyż poleciał do swojego kraju na ślub siostry.
Trener Adam Nawałka stwierdził wtedy, że nie ma problemu. - Nildo może pojawić się na pierwszych styczniowych zajęciach - mówił. Ale Brazylijczyk nabrał nagle ochoty na grę w Lechii Gdańsk. Próbował też zaczepić się w Arce Gdynia. Teraz znowu najbliżej mu do Górnika.
Punktem spornym jest tylko kwota odstępnego. Bogdanka chce pół miliona, a w Zabrzu nie kryją, że chętnie zbiliby choć trochę cenę. - Faktycznie, wznowiliśmy starania o Nildo - mówi Krzysztof Maj, dyrektor wykonawczy Górnika. - Wysłaliśmy propozycję do Bogdanki i czekamy. Zastrzegam jednak, że każdy transfer do naszego klubu jest uzależniony od odejścia któregoś z graczy - dodaje Maj.
Strat kadrowych Górnik może się jednak spodziewać w każdej chwili. Aleksander Kwiek wybiera między 2 Bundesligą i ligą austriacką. Tomasz Zahorski stracił już co prawda szansę na angaż w Cracovii, ale pozostał mu koreański Jeonbuk i klub rosyjski. Jeśli któryś z nich odejdzie, to stworzy się miejsce dla Nildo. Gdy odejdą obaj, wróci również temat Bośniaka Zajko Zeba. To rozgrywający drużyny NK Zeljeznicar Sarajevo, o którym w Zabrzu mówią, że stylem gry przypomina Roberta Jeµa. Jedynym problemem jest to, że klub z Sarajewa wycenia swojego zawodnika na 150 tysięcy euro, podczas gdy latem będzie on do wzięcia za darmo.
Ciekawostką jest fakt, że jeszcze kilkanaście dni temu w Górniku mieli nadzieję na sprowadzenie Dalibora Stevanovicia. 28-letni pomocnik ze Słowenii wylądował ostatecznie w Śląsku Wrocław. - Oferty lidera ekstraklasy nie byliśmy w stanie przebić, choć brakowało nam naprawdę niewiele - mówią w Zabrzu. Temat Stevanovicia był naprawdę bardzo mocno zaawansowany. Sztab szkoleniowy Górnika był nawet na jednym meczu Wołynia Łucka, gdzie Dalibor grał jesienią.
Zabrzanie przystępowali do zimowych przygotowań z planem drastycznych cięć etatów. Ostatecznie zwyciężyła opcja, żeby odpuścić graczy drogich w utrzymaniu i znaleźć tańszych. Grubo ponad milion zaoszczędzono na odejściu Adama Banasia, co to pozwoliło na sprowadzenie Oleksandra Szeweluchina. Ewentualne rozstanie z Zahorskim sprawi, iż w kasie zostanie prawie pół miliona. Będzie na Mateusza Słodowego z Victorii Żiżkov, który ma wzmocnić konkurencję na prawym boku obrony. Docelowo Słodowy przymierzany jest do zastąpienia Michała Bembna, który ma już 36 lat, a jego kontrakt wygasa 30 czerwca.

źródło: Przegląd SportowyRedakcja www.Gornik.Zabrze.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, itp.

Copyright © 2001-2020 Górnik Zabrze On-Line - serwis nieoficjalny. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
[zalecane przeglądarki: Mozilla Firefox, Google Chrome, Opera] online