Zając: Takiego piłkarza szukaliśmy

Ołeksandr Szeweluchin zrobił dobre wrażenie na trenerach Górnika i dziś podpisał kontrakt z zabrzańskim klubem. - Uznaliśmy, że jest to zawodnik, które spełnia nasze wymagania, więc podjęliśmy z nim rozmowy kontraktowe. To inny typ gracza, niż Adam Banaś, który nas opuścił. Jest wyższy, bo ma aż 192 cm wzrostu, a do tego lewonożny. Właśnie takiego piłkarza szukaliśmy, więc wkomponował się idealnie - chwali Bogdan Zając, drugi trener Górnika. 
Zastąpienie Banasia może być o tyle trudne, że były już kapitan zespołu był jednym z jego przywódców na boisku. - Języki polski i ukraiński są na tyle podobne, że Szeweluchin szybko złapał kontakt z zespołem. Już po pierwszych sparingach widać, że potrafi dyrygować obroną, krzyknąć na kolegów i ich ustawić. To także jego atut - dodaje Zając.
Adam Nawałka również pozytywnie wypowiada się na temat Ukraińca: - Jest to zawodnik, którego chciałem mieć w drużynie. Ma dobre warunki fizyczne. Potrafi grać głową. Luka po odejściu Adama Banasia i chorobie Adama Dancha będzie w jakiś sposób wypełniona.

źródło: Gazeta Wyborcza / SportSlaski.plRedakcja www.Gornik.Zabrze.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, itp.

Copyright © 2001-2020 Górnik Zabrze On-Line - serwis nieoficjalny. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
[zalecane przeglądarki: Mozilla Firefox, Google Chrome, Opera] online